Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni, ötlet?

Nem tudok aludni, ötlet?

Figyelt kérdés
Mióta a rokonom haza költözött, nem tudok aludni. Egész nap megy a TV, délutántól van, hogy éjfélig és még akkor is, mikor ő már alszik, és arra nem képes, hogy kikapcsolja mielőtt elalszik, sőt, még a villanyt is nekem kell lekapcsolnom utána. Ő egyébként állandóan alszik, 8 órát dolgozik, hazaér, eszik és már alszik is. Képes akár du. 3:30-tól 8-ig aludni, és még utána is. Engem nem érdekel, mikor alszik, de este néha elviselhetetlenül horkol, szuszog, mélyen veszi a levegőt és ez rohadt zavaró. Sokszor már olyankor se megy az elalvás, mikor nem is alszik itthon. Ma reggelre virradóra kb. 3 órát tudtam aludni, éjfélkor feküdtem le és 4 órán keresztül forgolódtam, WC-re járkáltam, a stressztől izzadtam. Lehet beteges, de legutóbb már olyan gondolatok jártak a fejemben, hogy legszívesebben megfojtanám álmában, de lassan elfogok jutni arra a szintre, hogy odamegyek az ágyához és ráordítozok, mert egyébként felkelteni se nagyon lehet semmivel. Ha Drezdában élt volna a II. világháború alatt, ő még a bombázásra se ébredne fel. Mondtam már neki, hogy zavaró a horkolása és kezdjen vele valamit, menjen el vele orvoshoz, - én úgy gondolom, hogy 20 éves kor körül aki ilyen szinten horkol, annak orvos KELL, még most, mert később, amikor már 70 éves lesz majd lélegeztető géppel alhat csak - egyen kevesebbet, szinte minden órában eszik valamit, bár nem kövér, mégis közre játszhat a horkolásában a túlzott evés, főleg, hogy előszeretettel közvetlen lefekvés előtt teszi mindezt. Amíg nem élt itt, soha nem volt bekapcsolva a TV, főleg nem eddig, csak hétvégénként, illetve amikor ment a F1. Engem zavar a zaj, és ha már este nem lehet nyugtom, legalább délután legyen az. Ráadásul a villanyszámla is több lett. Esküszöm, fiatalabb létemre én olcsóbb vagyok anyámnak, mint ő, aki már elmúlt 23 éves. Még bosszantóbb, hogy a TV sok esetben potyára megy, mert csak este nézi, délután pedig "hallgatja" (alvás alatt). Minden téren igénytelen, munka előtt nem képes az ágyát beágyazni, ja, és a telefonja ébresztőjét 5:30-ra állítja, de 7-re kell beérnie a munkahelyére, és 5:30-tól 6:30-ig megy az ébresztője. Állítása szerint azért van erre szüksége, mert egy ébresztésre nem kel föl. Elképesztő, hogy aki már jó 2-3 éve nem él itt, ennyit megenged magának, és kénytelen alkalmazkodni a másikhoz, és még a pofámba mondja, hogy jobb lesz, ha hozzászokok, de erre a reakciójára jól vissza is szóltam. Szóval nem tudom mit kezdjek vele. Pár hónapja hagyta el a barátját, de azóta van neki új is jól érzi magát vele, épp ezért nem értem, hogy miért ilyen igénytelen. Talán pár hete volt rá oka, de most már ideje lenne egy kicsit összeszednie magát, és másra tekintettel lenni, mert az se normális, hogy a ház minden négyzetméterére jut legalább egy doboz energiaital. Anyámat persze a vele kapcsolatos dolgok nem érdeklik, rá se szól, olyan, mintha mindenki alatta volna, és csak én érzem abnormálisnak a viselkedését.

2016. nov. 7. 15:01
 1/8 A kérdező kommentje:
"...és *képtelen* alkalmazkodni a másikhoz..."
2016. nov. 7. 15:04
 2/8 anonim ***** válasza:
A stressztől nem tudsz aludni
2016. nov. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk furcsálom,hogy anyukádat nem zavarja.Meg különben is mikor találkozik a barátjával ha minden szabadidejét alvással tölti?És pontosan ki ő neked,hogy csak úgy odaköltözhet és felforgathat a viselkedésével mindent?Nem értem,hogy miért vagy/vagytok kötelesek elnézni neki..
2016. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem nézem el neki, megemlítem, de múltkor pl. az is zavarta, hogy - az ő szavaival éljek - "rákapcsoltam" a tévét. Éjfélkor, vagy éjfél előtt 1-2 órával jó, hogy kikapcsolom a TV-t, mivel nekem is korán kel kelnem, iskolába mennem, és du. is ébernek kéne lennem, nem zombinak, mert én nem tehetem meg azt, hogy délután aludjak. Na de mindegy is, most már kérdezni se fogom, hogy kikapcsolhatom-e a TV-t, mert őt még zavarja az, hogy én flegma stílusban kérdezem mindezt. Múltkor a barátjával este 11-kor találták ki, hogy 3 órás filmet akarnak nézni, azt se engedtem meg. Ha rajtam múlna, TV se lenne a szobában. Egyébként a drága egyetlen nővéremről van szó.
2016. nov. 8. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért nem megy alibiba az új csávójával?
2016. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó kérdés. Pénze lenne rá, a barátja is külföldön dolgozott és nem kis pénzt hozott haza. De akár a barátja szüleihez is költözhetnének, és ott boldogíthatnák egymást meg a rokonokat. Arról nem is beszélve, hogy feléjük sokkal jobban fizető állások vannak, mint itt, mert már a fizetésére is panaszkodott.
2016. nov. 10. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy?

És a rokonod?

2016. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én 17, ő 23.
2016. nov. 12. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!