Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ettől annak idején kaphattam...

Ettől annak idején kaphattam agyrázkodást?

Figyelt kérdés
Még pár éve suliban billegtem és el is borultam és sikerült bevernem a fejem a falba,ami nagyon fájt és hónapokig nagyon érzékeny volt a tarkómnál,persze titkoltam,de a legkisebb mozgásra is sírni tudtam volna,visszont azóta elégé fejfájós vagyok,és kaphattam akkor ott agyrázkódást és attól vagyok fejfájós vagy más lehet az ok ?
2017. márc. 17. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is arra kellene rájönnöd, hogy mi okozta a billegést, és miért estél el. Lehetett átmeneti egyensúly zavar is, aminek szintén oka van.


Szintén kérdés, hogy hogy estél el. A leírás alapján feltételezem, hogy hátra estél, és hátul verted be a fejed. Számít, hogy hátul középen, vagy hátul alul ütötted be.


Eltitkolni komoly hiba volt. Komolyabb bajod is lehetett volna.


Érdemes lenne elgondolkodni, hogy milyen tüneteid voltak, amikor beverted a fejed. Előtte és utána.

Előtte szédülés miatt verted e be, vagy csak megcsúsztál játék közben, és utána volt-e szédülés, hányinger, valamilyen végtagzsibbadás, pl a karod zsibbadt-e, fejfájás, migrénes fejfájás, vérzett-e stb.

Ahogy leírtad, a kérdéses terület hónapokig volt érzékeny. Komolyabb ütés, traumás sérülés esetén akár meg is repedhetett a hátsó koponyacsontod, ami lehet ok fejfájásokra, és érzékenységre. Ha nem volt törés, repedés, akkor az agyrázkódás is szóba jöhet, de az erős tünetekkel jelentkezik, és nem tartanak a tünetek hónapokig.


Ha betört volna a koponyacsontod, akkor akár agyi érintettség is lehetett volna, ájulás, részleges bénulás, akár maradandó károsodás is, vagy idegrendszeri sérülés. A hátsó részen, a tarkónál helyezkedik el a cerebellum, azaz a kisagy, ami a mozgások, finommozgások összehangolásáért felelős elsősorban. Egy kis sérülés is komoly bajokkal járhat itt.


Egyes embereknél a komolyabb sebek helye érzékennyé válik.


Tehát súlyos hiba volt, hogy nem szóltál róla, és hogy nem vizsgált meg orvos utána.

Ezt a vizsgálatot most is megteheted.


Legközelebb azonnal irány az orvos, nem vicc.

2017. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hiba,nagyon nagyon néha van egy kicsi egyensúly zavarom.Amúgy a szék csúszót ki alólam,óra volt és unalmamba billegtem.Még ált.suliban volt.
2017. márc. 18. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a visszatérő szédülés azóta van meg, akkor most kellene kivizsgáltatni a dolgot, és elmondani mindezt, amit ide leírtál. Lehet hogy kialakult valami, amit meg kell nézetni, és igen, ez lehet komoly dolog is.


Nem hiába mondják a nagyok, hogy nem szabad billegni a székkel.

2017. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a visszatérő egyensúlyzavar azóta van meg, akkor most kellene kivizsgáltatni a dolgot, és elmondani mindezt, amit ide leírtál. Lehet hogy kialakult valami, amit meg kell nézetni, és igen, ez lehet komoly dolog is.


Nem hiába mondják a nagyok, hogy nem szabad billegni a székkel.

2017. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!