Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » "Altalanos rosszullet"?

"Altalanos rosszullet"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 eves vagyok. Tizeneves korom ota ajulos vagyok. Akkor azt mondogattak, hogy kinovom. Par eve kezdtek komolyan venni, miutan a munkahelyen is elzuhantam. Vernyomas, terheleses cukor, agy, belek, sziv stb... mindent megvizsgaltak, kiveve EEG-t (mivel az evek soran nem talaltak semmit es minden nyavaja elert, mar nem erdekelt). Most sikerult 2 evet kihagynia. Kb. 3 hete hazajottem a munkahelyemrol, mert fajt a fejem es hanytam, remegtem. 4-5 napja pedig szinten ugyanigy jartam, surgossegire kerultem, nem mindenre emlekszem. Fejfajas, hanyinger, hanyas, kez-labremeges, kivert a viz, a kezeim hidegek voltak es az apro lila hajszalerek latszodtak. Nem ajultam el. Mint mindig, minden evben elkuldtek megint vervetelre, terheleses vercukorszint vizsgalat, CT stb... minden egyes evben lezongorazzuk es soha nem talalnak semmit. Raynaud-szindromam van, az egyik szivbillentyum nem jol zar. Nyugalomban 90-es a vernyomasom, rosszulletben 120 koruli. Azt mondtak, hogy ezek nem befolyasoljak a rosszulletemet. Ugyanahhoz a dokihoz jarok evek ota es ilyeneknel mindig csodalkozik es ugyanazokra a vizsgalatokra elkuld... pedig az osszes papiromat elhozom mindig neki es megis... menjek masik orvoshoz? Vagy lehet panikroham? Mar ezt is mondtak. Mondjuk nem tudom mitol, mert alvas/fozes/setalas kozben is ram jon, amikor nyugodt vagyok. Jart mar valaki igy? Tudnatok tanacsot mondani?

2017. márc. 28. 13:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzatennem, hogy ami akkor eppen bennem emesztodik, az masnap hasmenessel tavozik (nem gorcsolok). Utana minden a helyere all.
2017. márc. 28. 14:02
 2/12 anonim ***** válasza:
Háát,van esély a pánikbetegségre szerintem.Úgy tűnik minden szervi,fizikai betegséget kizártak nálad,ez esetben lehet,jó lenne lelki okok után nézni.Pánikbetegségből is sok féle van,nézz utána!
2017. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Szia! Mivel Pánikos vagyok én is, tudom, hogy a rohamot bármi előhozhatja, amihez "kötődik". Lehet az illat, hang, vagy akár ahogy hozzád érnek. A pánik roham nem azt jelenti, hogy nem vagy nyugodt, hanem azt, hogy az agyad pánikkal reagál valamire. Írod a kéz-, lábremegést, hogy kivert a víz, és a kezeid hidegek voltak, illetve, hogy remegtél. Simán lehet pánikbetegség. Azt javasolnám, hogy kérdezz meg másik orvost is, illetve menj vissza ahhoz, aki évek óta kezel, és kérdezz rá, hogy lehet e pánikbetegség, ha igent mond, kérd küldjön el vizsgálatokra, hogy megállapíthassák.

Én évek óta kúraszerűen szedem a ginseng kapszulát, azóta rendben vagyok, erről is kérdezd meg az orvosod.

2017. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Es meglehet allapitani, hogy mitol lehet? A haziorvos kizartnak tartja, de akiknel jartam, szinte mindenki probalt ra utalni. Es ezzel hova tudnek fordulni?
2017. márc. 28. 14:13
 5/12 anonim válasza:

Azt tudom mondani, hogy figyeld magad. A rosszullét után próbálj visszaemlékezni, mit csináltál, milyen illat volt, mindenre, a legapróbb részlet is fontos lehet. Próbáld végig gondolni, hogy amikor először jelentkezett a rosszullét, mi történt előtte, akár közvetlen, akár egy-két, de több évvel korábban is lehet. Nekem az első rohamom 16 évesen volt, és a kiváltó ok 12 éves koromban rögzült be.

Pszichológus tud segíteni.

2017. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a háziorvosod már jobban ismer, és ezért zárja ki! Higgyél neki! Inkább valami nyelőcső rendellenesség lehet a dolog hátterében. A kajamaradványok a nyelőcsőben rothadnak el, és az onnan időnként a gyomorba cseppenő romlástermékek okozhatják a rosszulléteket. Én is hasonlóképpen émelyegtem egy életen keresztül. Végül, egy zöld diónyi rekeszizomsérvet diagnosztizáltak. A táplálék egy része ebben bomlik el. És mikor a bomlástermékek a gyomorba jutottak rendkívüli rosszullét fogott el. De én sem tudtam rájönni hogy mitől van. A vérképem semmilyen eltérést soha nem mutatott. Szervi elváltozásaim sem voltak, ami indokolta volna a sorozatos rosszulléteket. A táplálék, a táplálkozás, minősége sem volt jellemző, mert volt hogy egy szelet sütemény elfogyasztása után lettem rosszul, de nem lehetett ráfogni semmi egyedi élelmiszerre.
2017. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még azzal folytatnám, hogy az az ember aki ilyen gondokkal küszködik több évtizeden keresztül, bizony időnként megjelennek nála pszichés tünetek is. Könnyű ráfogni az idegességre és a stresszre, de a háziorvosod szerintem tudja, hogy nem ebből erednek a rosszullétek.

Valahogy eszközölj ki egy nyelőcső MR vizsgálatot, ha másért nem, ennek a lehetőségnek a kizárására.

2017. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazabol nekem akkor azt mondtak, hogy a tomegtol leszek rosszul, mert mindig ballagaskor, balon, evkezdeskor, sorbanallas kozben, munkahelyen (mondjuk ott felig-meddig egyedul voltam) lettem rosszul. De most itthon voltam egyedul mindket alkalomnal. Lehet ez megint mas...

Kedves Utolso! Erdekes, amit irsz. En tudore gondoltam, mert voltak/vannak vele gondjaim es az oxigenhianyos allapotra is gondoltam. De ezt is kivizsgaltak, jo a tudom elmeletileg... de ezt a nyelocsoveset megkerdezem :)

2017. márc. 28. 18:46
 9/12 anonim ***** válasza:

A dokik is mindig túlgondolják a dolgot.

A pánikbetegséget úgy lehet megállapítani, hogy beveszel egy nyugtatót és attól csodálatoson módon teljesen elmúlik, akkor az volt.

Egyébként szerintem nem az. A pánikrohamhoz mindig társul egyfajta agybeli intenzív félelem, zsibbadás, hogy úristen milyen rosszul vagyok, érzem, ahogy egyenletesen és gyorsan egyre rosszabbul, már a wc-re sem érek ki stb.

2017. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tömegundor úgy jön be a képbe, hogy mikor bizonyos helyzetekben van a nyak (nyelőcső) akkor cseppen be a gyomorba némi romlott étel. Később már vásárláskor a pénztárba sem voltam képes sorban állni, ha ketten voltak előttem. A harmadik ember tömeg volt számomra is még a saját otthonomban is. Többek között ezért kellett elhagynom családomat 18 évvel ezelőtt. Gyermekeim, soha nem fogják megbocsájtani ezt a lépésem, pedig Én nem tehettem róla!

És van még egy következménye ennek a mocskos elváltozásnak. Időnként a nyelőcsőbe tömör gyomorsav jut, ami szinte égeti a torokig az egész mellet, mintha a tüdő kapna lángra. Korábban is éreztem hasonlókat, de 30 évesen ez már elviselhetetlen volt.

2017. márc. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!