Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Atorvasztatin (koleszterin...

Atorvasztatin (koleszterin csökkentő) ráerősíthet a depresszióra vagy rossz hangulatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szituáció: 31 éves férfi vagyok, a koleszterinem és trigliceridem a vérképben valamivel a normális felett volt, meg van rajtam 15-20 kiló felesleg. A háziorvos felírt 20 milligramm atorva-teva tablettát, este egyet. Egy hete szedtem.


Egyébként sem vagyok éppen jó hangulatú, sőt valamennyire talán depis is vagyok, de a kávé meg este némi hangulatjavító tea vagy egy korsó sör életben tart. Mellesleg nagy dózisú multivitamint (scitec Multipro) szedek (van a pakkban halolaj, lecitin, magnézium stb is).


Na most a múlt héten teljesen zombi fáradt voltam, szó szerint utáltam reggel felkelni és hiába ittam kávét vagy energiaitalt, semmit se használt. De este meg nem bírok elaludni. Mondjuk mindenféle dolog kavarog a fejemben, de régebben azért 23:00 kor el tudtam aludni és reggel fel bírtam ébredni fél óra alatt.


(A munka és a stressz és gond nem több most se mint amivel az elmúlt évtizedekben meg bírtam küzdeni, sőt egyre inkább a kezemben van az irányítás a saját életemben.)


Ha valakinek hasonló tapasztalata van, akkor írjon.

természetesen minél hamarabb átmegyek a dokihoz is a kérdéssel.



2017. márc. 28. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg nincs befolyással a pszichés állapotra,de a májnak elég megterhelő. Mennyi a koleszterin értéked?
2017. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon rongálja az idegeket a koleszterin csökkentő. Nekem is magas, és ezért nem is tudom egyfolytában szedni, mert nem tudok aludni tőle, és felturbózza az idegeimet. Már évek óta próbálom szedni, úgy hogy egészen biztos ettől van. Én már mondtam a háziorvosomnak, és szerinte is okoz ilyen mellékhatást. Sokan nem is szedik ezek miatt.
2017. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a koleszterin 7.17 mmol/l és 5.20 alatt kellene lennie. DE: azt nem írja hogy ebből mennyi a HDL meg LDL, pedig még én is tudom hogy kettő féle koleszterin fajta van és az egyik "jó" a másik "rossz", pedig nem orvoslásból van doktori címem. szóval talán ezt még ki kellene deríteni?


emellett a trigliceridem 1.80 mmol/l és 1.70 alatt kellene lennie.


Az, hogy "elméletileg" nem befolyásolja a pszichés állapotot, de ugyanakkor téli nyomott hangulatra elkezdtem előtte (egy hétig mielőtt a gyógyszert kaptam) remotivot szedni, ami orbáncfű és a betegtájékoztató kifejezetten említi mint gyógyszerkölcsönhatást, és az alkoholt is szóval sört se ihatok, ez biztosan ront a hangulatomon, de a betegtájékoztató említ a sztatin gyógyszer csoportra depressziót mint ritkán megfigyelt mellékhatást, meg guglival is találtam ilyen esetet, ezért kezdett el érdekelni a kérdés, hogy most ez lehet e így? Ja, és természettudósként naponta tapasztalom, hogy az elmélet a valóság túlzott leegfyszerűsítése, és néha eltér a gyakorlattól.

2017. márc. 28. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd,ha ritka mellékhatásként jön,akkor (bár nem akarok beleszólni),de meg kéne próbálni lefelezni a 20 mg-ot. És figyelni,hogy történik-e változás. Egyébknt pedig egyél fokhagymát (hetente legalább 2-3x) és mindennap egy marék diót,tökmagot, esetleg vegyél hidegen sajtolt tökmagolajat. Ezek tele vannak "jó" koleszterinnel és nagyon jól csökkentik a rossz koleszterin szintjét.
2017. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenbol en 80 mg-ot szedek, de azota egeszen jol erzem magam. Elmultak a korabban kezdodo errendszeri tuneteim. Amit a sztatin elhagyasa okozhat, az a sziv infarktus vagy agyi infarktus es a benulas, foleg ha mar 40 fele kozeledsz.
2019. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!