Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Manapság az emberek miért...

Manapság az emberek miért fojtják el az érzelmeiket, ahelyett hogy megélnék őket?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon racionalista világban élünk,és megbélyegzik,ha valaki "a szíve szerint él"!

Pedig csak az lehet boldog,akiben nincs elfojtást( minden mentális betegséget az okozza!)

FIGYELEM! AKI KÖTEKEDNI,OKOSKODNI AKAR, MENJEN MÁS KÉRDÉSHEZ!



2017. márc. 30. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:

inden ember a körnek csak egy cikkelyében él, miközben úgy tudja, azt hiszi hogy az a teljes kör. A cikkely szöge mennél kisebb, annál betegebb, boldogtalanabb. Mert az agy szabad kapacitásait lekötik a mindennapi gondjai, és a szervezete regenerációja. Ez a cikkely néha kiszélesedik, máskor meg beszűkül.

Minden ember egy dobozban él, amiben lehet törvényszerűségekkel alátámasztani, hogy a feneke miért van lent, a teteje miért van fent. De ha kijövünk a dobozunkból, megláthatjuk, hogy ez a doboz elforgatásával könnyedén megváltoztatható, anélkül hogy a belsejében a törvényszerűségek megváltoznának. Ha távolabb megyünk dobozunktól felfedezhetjük a mások dobozait, és azt is, hogy vannak dobozok, amik sok kisebb dobozt is tartalmaznak. Mennél távolabb megyünk a térben, annál jobban elénk tárul ez a dobozokba zárt világ!

Kérted, hogy ne okoskodjak! Ebből mindenki annyit szűr le amennyi az értelméhez tartozik!

2017. márc. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert racionalista világban élünk.
2017. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pl. mert nem akarják, hogy kirúgják őket. Komolyan.
2017. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mondok egy példát,


nekem otthon kis korom óta mindig ha bármi szexel kapcsolatosról volt szó, a megszégyenülés, cikiség jutott róla eszemben, és ahogyan csak tudtam próbáltam elkerülni a témát, majd amikor suliba kerültem, ott gyakran szóba jött a téma, nem voltam vele megbékélve és hülyén éreztem magam, mivel magamba fojtottam az érzelmeimet


Nyilván ha újra kezdhetném a gyerekkoromat másképp tenném, eleve másképp nevelném magam, jó sok most létező gátlásomtól mentes lennék,


igen utólag már könnyebb látni a teljes képet, nekem ez az okom


23f

2017. ápr. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elfojtásokat nem tudod megszüntetni, nincs olyan ember, akinek ne lenne. Személyiségtípushoz is kötődik, az az van, aki így születik és a jótékony nevelés és a kedvező élet sem tud ezen változtatni. Azaz nem választás kérdése sok esetben.
2017. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert gyávák ahhoz. Igenis ki kell adni,ami fáj!
2018. júl. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mert a fájdalom nem egy kellemes dolog. Ezért elfojtjuk, hogy ne érezzük, majd úgy gondoljuk, hogy ezzel letudtuk.
2019. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia. sose tedd h elfolytod,az a legrosszabb!Légy önmagad,ha ezért nem szeretnek az az ő bajuk,hidd el nem kell mindenkinek szeretnie a másikat,egyáltalán. Remélem segitettem! szioka :)
2021. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!