Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Max 1-2oraig tartó 180/100...

Max 1-2oraig tartó 180/100 körüli vérnyomas lehet halálos 40 eves korban?

Figyelt kérdés

Gyógyszereim vannak rà.De néha mégis felugrik.Ilyen extrem magasra csak kb havi 1-szer.Ilyenkor tensiomint is veszek be pluszba es lejjeb megy de nem azonnal.

Vannak időszakok mikor reggelente es este fele 1-2 orara 160/90 re felmegy aztàn ujra 120-140(mert kb nalam ez az alap).

Nö vagyok és kifigyeltem hogy ez az ingadozad nælam ciklus függő.

De a 180 miatt aggodom.Legközelebb szaladjak vele ügyeletre,vagy ha par ora alatt rendezodik,akkor nem veszes?Panikroham szerű erzesem van ilyenkor és eros szorongàs.Mast nem erzek.De ez is rövid ideig.

Dolgozni lehet 160-180vernyomassal fizikait? Ez azért fontos,mert ha nem mérem akkor nem mindig veszem eszre ha magas.Altalàban onnan sejtem hogy magas,ha szorongok es ideges vagyok.De meg igy sem biztos.Nincs egyértelmü jele.


2017. ápr. 18. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ez így összességében lehet halálos. Hogy rövidebb ideig élsz, mint kellene, az biztos.


Egyértelműen rossz gyógyszereid vannak rá, mert magas, ugrál.


Menj másik orvoshoz! Sürgősen!

2017. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A magas vérnyomás nem halálos. Csak a szövődményei lehetnek halálosak. Menj vissza a dokihoz, valószínüleg változtat a gyógyszereiden.
2017. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen, 180/110-nél a háziorvos csak tensiomint adott és kiírt 3 napra. 150-160 között van gyógyszerrel egyébként. (nebieta)
2017. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pánikbetegségre is szedj gyógyszert, leginkább nyugtatót, szorongáscsökkentőt fog felírni a pszichiáter (esetleg hangulatjavítót is), ezek "filléres" tételek, 1 havi adag pár száz forint, és kombinációban a vérnyomáscsökkentőkkel ezek is segíteni fognak lejjebb vinni a vérnyomást.

Jobbulást!

2017. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es! Mi a francért paráztatsz egy pánikbeteget?!?

Szerinted jobb lesz neki, ha tovább idegesíted?

Ezt a sok birka önjelölt orvost...

2017. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Nem nyert, kispofám. Orvos vagyok, nem önjelölt, amit rólad nem lehet elmondani.

2017. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!