Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek egyszer alacsony...

Akinek egyszer alacsony (90/60) vérnyomásból (évekig tartó munkahelyi stressz miatt) kialakult a magas vérnyomása; ha munkahelyet vált, akkor a 2-3 éve gyógyszerrel kezelt magas vérnyomás (130-140) visszaállhat eredeti alacsonyba?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
130-140 magas? Hány éves az illető? Ha nem gyermek,vagy kamasz a 130-140 nem magas. Vagy gyógyszer mellet ennyi?
2013. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg 40 éves vagyok, rólam van szó. 35 éves koromig éltem békésen nyugodtan a 90/60-as vérnyomással. Akkoriban nagyon könnyen elaludtam, sosem fájt semmim, tehát egy problémamentes alvajáró (:-)) életem volt. De tényleg. 35 évesen elhelyezkedtem egy vállalatnál, ahol nagyon nagy a stressz, a nyomás, a baszo...tás. Itt alakult ki a magas vérnyomás. Jelenleg gyógyszer (napi 1/2 szem) mellett van szabadnapon 110-120-as, munkanapokon 130-as vérnyomásom. Ezért gondoltam arra, ha váltanék egyszer, a vérnyomásom visszaállhatna-e a kellemes alacsonyba.??
2013. szept. 27. 07:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető,de szerencsére a 130 sem magas. Az biztos,h közrejátszik a stressz,de a fizikai megterhelés is. Ha túlsúlyos vagy az is nagyon sokat számít. Láttam már olyat,aki abba tudta hagyni,de ez nagyon ritka. Ha van új munkahely a láthatáron,meg lehet próbálni váltani. De messze nem biztos,h ez segíteni fog.
2013. szept. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos egyenlőre nincsen jobb kilátásban.

Nem vagyok túlsúlyos, a régi sportjaim közül csak az otthoni heti 4x30 perces tornák maradtak meg, de az meg van. 173 cm és 73 kg.

Azért is gond ez a vérnyomás nekem, mert ezelőtt sosem volt semmi bajom. Nem műtöttek, nem kellett kezelésekre járnom, még orvoshoz sem, nem ismertem a betegséget. Egyedül a felső légúti megbetegedés volt csak jelen az életemben egy-egy megfázás vagy vírusos influenza formájában. Nemhiába, ez már a "B"-oldal. :-)

2013. szept. 28. 08:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak a 90/60-hoz képest gondolom, hogy ez túlzás. Teljesen másként viselkedik a szervezetem azóta.
2013. szept. 28. 08:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lehet javasolnom, akkor válts munkahelyet, amilyen hamar csak tudsz, mert rámegy az egészséged, azt meg nem tudod megfizetni, tökmindegy mennyit keresel itt.
2017. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van még egy tényező,amit a magasvérnyomásnál tudomásul kell venni az életmódon (mozgás,dohányzás elhagyása,túlsúly esetén fogyás,stressz kerülés), és az a kor. Sajnos a kor előrehaladtával merevednek,meszesednek az erek és ugyan Te még nem vagy öreg és a vérnyomásod sem számít magasnak,de ha nem figyelsz oda,akkor rövid időn belül a két tényező: kor és életmód miatt szinte biztos,hogy magas lesz a vérnyomásod. Úgyhogy legalább arra figyelj oda amire lehet. Az öregedést nem lehet elkerülni,viszont a többi tudsz vátoztatni. Válts munkahelyet,ha lehet!
2017. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!