Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezhet, vizet tart vissza a...

Létezhet, vizet tart vissza a szervezetem akkor is, ha semmi különösebben látható jele nincs és alapból keveset iszom?

Figyelt kérdés
Eléggé egészséges életmódot folytatok, viszonylag fiatal is vagyok (42/nő).Ennek ellenére vérnyomás problémáim vannak, és a menstruáció előtti/ alatti időszak nagyon megvisel.Volt, aki szerint sok vizet halmozhat fel a szervezetem és nekem vízhatjtó kéne.Hát nem tudom...Ez azért furcsa, mert nem iszom sokat.A bőröm, hajam elég száraz.Vérnyomásom ingadozó, sokszor emelkedett, menstruációkor kifejezetten magas.Kezem, lábam nem dagad.Szemeim táskásak néha.Meg melleim szoktak feszülni mensi előtt, illetve puffadok sokszor.Mindez tényleg lehet vizesedés? Vérnyomás csökkentőt szedek.Esetleg kipróbálhatok valami gyógyteát, ami jó lehet ezekre a problémákra? Mennyit kéne igyak egy nap?Olyan kb 1-másfél liter iszok meg kb naponta, ha minden folyadékot beleszámolok.Vérvételen voltam nemrég.Minden jó volt, csak a süllyedés kicsit magasabb volt.Az is azt jelezheti, hogy keveset iszok? Azért félek sokat inni, mert attól tartok, az még jobban megterheli a szervezetem és feljebb viszi a vérnyomást.
2017. ápr. 23. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Éppen ha KEVESET iszol, akkor tart vissza vizet a szervezet, ha SOKAT, akkor kimosódik a visszatartott víz.
2017. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
B vitaminokat szedjél nagy dózisban kb egy hétig. A vitaday terméke vagy végül is mindegy, csak B komlex legyen, mensi előtt már 2-3 nappal 3x2 vegyél be, és mensi alatt is.
2017. ápr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!