Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az utóbbi időben rendesen...

Az utóbbi időben rendesen leépültem, sokat stresszeltem általában, keveset mozogtam, jóformán csak ültem. Kb.2 éve ez megy. Mennyi idő alatt nyerhetném vissza a régi energiám, és hogyan?

Figyelt kérdés

Általában fáradt vagyok, mindegy mennyit alszom, rossz a közérzetem is. Igazából ezeken nem csodálkozom. Egyetemre kerültem, de nem ment igazán, aztán melózni is kezdtem, hogy eltartsam magam, mert kolis voltam. Ez még inkább az egyetem rovására ment. Sokáig úgy vittem a kettőt, hogy 8-20ig suli és egyetem váltotta egymást. Hazamentem, és jóformán csak összekészültem a másnapra, majd alvás.

Tavaly ilyenkor kicsit össze roppantam, megpróbáltam elhagyni az antidepim (nem rögtön, fél év alatt építettem le), és nagyon mélyre kerültem. A vizsga időszakom nem sikerült túl jól, az év első óráira nem tudtam bejárni, mert kb. a szobámból nem mertem kimenni.

Ekkor az amúgy is pocsék emésztésem állapota még tovább romlott, szerintem nem álltam messze egy gyomorfekélytől.

Mivel nem tudtam bejárni az egyetemre igazán, sok tárgyat már az első hónapban elbuktam, így úgy döntöttem, hogy otthagyom az egészet, és maradok a melóhelyemen még passzív alatt, és melózok, amennyit tudok, mert ugye vissza kell fizetnem a képzési díj felét.

Azóta olyan eget rengetően sokat nem tudtam félre tenni, de még pocsékabbul vagyok. Már szedem azóta megint amúgy az antidepit, de még depisebb lettem. 10-12 órákat melózok, mert így éri meg, de ez alatt ülök csak egy mesterségesen megvilágított irodában, rengeteg gép közt. Hazamegyek, összekészülök, és alszok.

1,5 éve a koliban olyanokkal lakok, akikkel nem szólunk egymáshoz, szóval az egyetlen társaságom a melóhelyen dolgozó diákokból áll.

Hétvégén főzök, meg boltba megyek, jobb esetben, de az utóbbi időben megint elő jött az agorafóbiám.

Gondoltam haza költözök, és pihizek 1 hónapot, mert az utóbbi 2 évben nem igen voltam "szabin" egy hosszú hétvégénél tovább.

De félek, mert otthon sem vagyok túl fényesen mindig, onnan indult a szorongásom, és a kényszerem.

Ki akarnék menni dolgozni valamerre, de egyelőre, nagyon nem vagyok olyan állapotban. A savam megöl, mindig szarul vagyok.

Most szeretnék életmódbeli változásokat eszközölni, valamiféle aktív testmozgás, valahogy megint kimozdulni, étrenden változtatni. Szerintetek mennyi idő alatt nyerhetem vissza nagyjából a régi állapotom? :/

És a lelki gondjaimmal mit kezdhetnék? Javában elfoljtok, sajna a pénz miatt a terápia jelenleg nem játszik, de így már nem akarok élni (mármint, meghalni sem, csak érzem, hogy valamit muszáj változtatnom)


2017. jan. 11. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Bocsi de ezt ha fizetik sem olvasom végig.

A legfontosabb, hogy változtass az életmódodon. Helyes étkezés, mozgás, egy vitamin kúra, ezek segíthetnek. Minden esetre, ez kitartást igényel és nem egyik napról a másikra áll be a változás.

2017. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!