Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 80-115 között szokott lenni a...

80-115 között szokott lenni a pulzusom, ma leesett 53-65 közé?

Figyelt kérdés
nem szokott ilyen alacsony lenni , teljesen másképp is érzem magam elég furán.. baj lehet hogy most ennyi csak? 17/f vagyok.

2017. máj. 18. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Előfurdalhat.

Akár hányszor méred meg (feltehetően a mérő eszközöd hitelesített és megbízható),

sosem lesz egyforma a pulzusod.

Ha egész nap mérnéd óránként, mindig más eredményt fog mutatni.

Viszont ezeket az óránkénti értékeket átlagolod, sokkal jobban fog közelíteni a valósághoz.

Az 53 pl. pillanatnyilag alacsony.

Felnőtt személynél aktív állapotban (tehát nem alszol) a normál érték: 70-75 közt normális.

Kis eltérés is normális.


Kardiológián is csak pillanatnyi értéket mérnek, amennyiben pl. nem vagy folyamatosan "gépre kötve".

2017. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! az az 53 mennyire elogadható? vagy mennyi a határ? reggel olyan volt velem hogy feküdtem aludni próbáltam és úgy éreztem mintha nemis dobogna a szivem és hirtelen felugrottam nagy levegővétellel nagyon rossz volt tényleg mintha egy pillanatra leállt volna a szívem... Április elején voltunk ekg-n meg röntgenen és vérvételen, minden rendben volt nem találtak semmit ( akkor pont az ellenkezője miatt mert gyorsan vert a szívem) Meg kaptunk kardiológiára időpontot szeptember 6ra.. erre inkább nem mondok semmit...
2017. máj. 18. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy "sima" EKG, vérvétel és RTG nagyon kevés,viszont az EKG arra elég,hogy azt megállapítsák vele,hogy nincsen sürgős ellátást igénylő baj a szíveddel. Az 53 igen kevés,bár,bár ha teljes nyugalomban mérted még elfogadható érték. Egyébként a normál pulzusszám 50 és 100 között elfogadható. 100 felett már szapora szívműködésről beszélünk (ami fiatal korban egyébként normálisan is gyakori), 50 alatt pedig lassú szívműködésről. Minél idősebb valaki,annál alacsonyabb szokott lenni a pulzusszáma. És igen a pulzus(akárcsak a vérnyomás) egy állandóan változó érték,akár egyik percről a másikra is mást lehet mérni. Ha a szokottól eltérően továbbra is alacsonyabb értékeket mérsz és a rossz érzés is megmarad,akkor érdemes azért elmenni orvoshoz. De leginkább nyugodj meg,valószínűleg ez csak az időjárásváltozás hatása!
2017. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az 53 - as - nyugalmi állapotban - érték olykor előfordulhat.

Mély alvás utáni ébredés.

Fáradtság, kialvatlanság, ... negatívabbakat nem írnék le.

Mert felmenne a vérnyomásod.


Mondta már valaki, hogy hangosan horkolsz?

2017. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszokat!ma egésznap gyengen meg lassan ver a szivem ,aztan a 80-90 körüli pulzushoz vagyok szokva, lehet csak tul izgulom a dolgot, régen nem voltam ilyen csak mostanaba sokat vagyok rosszul es az orvosok se tudnak semmit mondani :c
2017. máj. 18. 20:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nemtudom miért fontos de csak ritkán horkolok :D
2017. máj. 18. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

a - horkolás kérdésedben -

""reggel olyan volt velem hogy feküdtem aludni próbáltam és úgy éreztem mintha nemis dobogna a szivem és hirtelen felugrottam nagy levegővétellel nagyon rossz volt tényleg mintha egy pillanatra leállt volna a szívem...""

.-


Ezért kérdeztem, hogy szólt e már valaki, hogy horkolsz?

-.

Ennek is komoly hatásai lehetnek.

- Erre gyanakodtam az írásod alapján.

Alvás közben a nyelv elzárhatja a garatot, amitől pillatatnyi légszomj keletkezik, az agy ilyenkor szó szerint (jelzésképpen) pánikszerűen hirtelen felébreszt.

Ez viszont erős szívveréssel jár együtt.

Tehát az 53 sz.r. pulzus ellenkezője.

Akár 110 feletti pulzus.


Ez nem tűnt fel Nálad?

2017. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!