Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A "vészes vérszegénység"...

A "vészes vérszegénység" milyen vizsgálattal diagnosztizálható biztosan?

Figyelt kérdés
Főleg olyanokat kérdezek, akik ebben szenvednek, de persze ha más is tud rá válaszolni, azt is megköszönöm. :) Szóval engem elküldtek vérvételre, ahol összesen 5 dolgot néztek: vérkép, transzferrin, LDH, GGT (vagy GPT, bocsánat, de erre már nem emlékszem, pedig gondolom, nem mindegy...) és talán simán a vasat, magát... Sajnos a papír már nincs meg, ezeket csak emlékezetből írtam, és nem is értek hozzá, nem vagyok orvos... A lényeg, hogy minden negatív lett, tehát azt mondta az orvos, nem ez a bajom. Csak hát gyakorlatilag az összes tünet stimmel rám. Egyébként nem az a fajta ember vagyok, aki szereti bebeszélni magának, hogy XY betegségben szenved, és csak azért sem hisz az orvosnak, beteg meg pláne nem akarok lenni, csak mondom, szinte minden tünet illik rám, és már évek óta nem haladok semmit ez ügyben. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ezekből tényleg meg lehet határozni a vészes vérszegénységet? A vasam egyébként teljesen rendben van, 1-2 évente megnézetem, de mindig jó.

2017. máj. 26. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A vészes vérszegénység egy egyszerű vérképből is megállapítható. Ezek az értékek alacsonyabbak a normálisnál: hematokrit, hemoglobin, vvt szám.

De azt nem szabad elfelejteni hogy a vérszegénység csak egy tünet (okozat), amit mindig valami okoz.

Ha érdekel még valami nyugodtan írj privátba, eléggé otthon vagyok a témában.

2017. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vészes vérszegénységet nem tudnak egyszerű vérkép alapján biztosan megállapítani. Macrocyter anemiát, sőt B12 hiányos anaemiát is nagyon sok minden okozhat. Vészes vérszegénység (anaemia perniciosa) kimondásához parietális sejt ellenes vagy intrinsic factor ellenes antitesteknek jellen kell lenniük. Egy ilyen antitestpanel pedig elég drága, ezért nem része a normál vérképnek.
2017. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Akkor ezek szerint simán leszarta az egészet a háziorvosom, erről van szó? :( Csak mert ha ennyiből nem lehet megállapítani, ezt nyilván ő is tudja, mégis megcsinálta a sima vérképet, mégha az nem is mutatja ki...ez vigasztaló, mit mondjak... De akkor nincs ötletetek, hova menjek, hogy kiderítsem? Vagy esélytelen? Elvileg mindenhova a háziorvosom ad ugye beutalót, de persze ő ennyivel lerendezte, szóval úgysem fog adni. Akkor merre induljak? :( (Egyébként nagyon köszönöm a válaszotokat!) :)
2017. máj. 27. 13:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként látom, hogy mindketten mást írtatok, épp az ellenkezőjét. Az első azt, hogy egy sima vérképből meg lehet határozni, a második azt hogy ennyiből nem lehet. Akkor most melyik az igaz? :D
2017. máj. 27. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!