Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhatja a krónikus...

Mi okozhatja a krónikus kiszáradást?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok és az utóbbi időben (elmúlt 2-3 hónap) olyan tüneteket produkál a szervezetem, mintha ki lenne száradva. Korpásodok, a bőröm nagyon száraz az arcomon és a végtagjaimon is, hiába kenem rendszeresen. A szám folyton cserepes, pedig azt is kenem. Sokszor fáj a fejem. Egyfolytában szomjas vagyok. Ezek nem voltak rám jellemző dolgok. És a vízfogyasztásom sem változott semmit. Eleget iszom, erre szoktam figyelni, azért napi 2-2,5 litert biztosan megiszok tiszta vízből. Nem volt hasmenésem ezalatt, a vizeletem normális, sőt mivel próbálom a tünetek miatt fokozni a vízfogyasztásom, ezért egyre gyakrabban járok mosódba. Azt se mondanám, hogy a meleg idő miatt (már ha az egyáltalán okozhatja), mert az egész akkor kezdődött, amikor még bőven nem ilyen idő volt. Stresszesnek stresszes vagyok, az tény, pláne a vizsgaidőszak közepén. A félév amúgy is húzós volt.

Mi okozhatja mindezt? Mit tehetnék ellene?

Előre is köszönöm!



2017. jún. 4. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

B vitamin hiány,

autoimmun betegség,

pajzsmirigy betegség,

cukorbetegség...

2017. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha száraz a bőrünk, ne tartózkodjunk hideg, szeles időben a szabadban, ne napozzunk, illetve ne járjunk uszodába. Bőrszárazság esetén irritáló anyagú (műszálas, gyapjú) ruhák helyett részesítsük előnyben a pamutból vagy selyemből készült ruhákat, melyek hagyják lélegezni a bőrt. A ruhák tisztítása során illatanyagoktól mentes folyékony mosószereket vagy mosódiót használjunk, és többször öblítsük a ruhákat tiszta vízzel, mert így elkerülhető a száraz bőr irritációja.
2017. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvosod mit mondott?
2017. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szenes43 ***** válasza:
Jó hogy állandóan szomjas vagy mert a legtöbb főként idősebb ember nem érez szomjúságot és azért szárad ki.Próbálj tartalmasan,vegyesen táplálkozni és nyugodtan egyél általában egy időben annyit amit jóízűen megeszel. Próbálj kicsit laza lenni.
2017. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos orvoshoz még nem tudtam eljutni vele, meg hát nem is annyira súlyosak a tünetek. És hát az ember már csak ilyen, hogy amíg nincs nagy gond, nem szívesen megy orvoshoz... :/ De akkor ezzel megérné, ha lehet valami komolyabb dolog a háttérben?
2017. jún. 4. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sürgősen orvoshoz fordulnék.

Első olvasásra elég magas lehet a vércukorszinted!

És nem tegnap kezdődött!

Ne halogasd!

2017. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!