Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti szoktátok leghatékonyabban...

Ti szoktátok leghatékonyabban kipihenni magatokat?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sokáig fent szoktam maradni teljesen értelmetlenül, telefont, számítógépet nyomkodva. Jellemzően 5-6 órákat alszom, ami kevés, de a 8 viszont sok, akkor túlalszom magam, a 7 óra a tökéletes alváshossz számomra. Eddig igen sok kávét ittam egész későn is, de amióta megtudtam, hogy milyen hosszú a koffein felezési ideje, változtattam ezen,s kevesebbet is iszom belőle így, jobban is tudok aludni, de még mindig nem jó. Tényleg az lenne a hatékony mód, ha alvás előtt egy órával kikapcsolnám a telefonom, a számítógépet, s mondjuk egy könyvet forgatva aludnék el?

2017. jún. 8. 14:38
 1/6 A kérdező kommentje:
ti *hogy* szoktátok, bocsánat az elírásért!
2017. jún. 8. 14:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha idő van es kedvem úgy tartja, becsukom a szemem es alszok.
2017. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem is kell könyvet forgatni, de a kijelzők (legyen az telefon, számítógép, tv) használatát valóban érdemes limitálni, könnyebb lesz az elalvás. Érdemes esetleg citromfű/macskagyökér teát inni (utóbbit maximum alkalmi szinten, mert függőség (valerianizmus) alakulhat ki), ezeknek nyugtató, lazító hatásuk van. Nekem sokat segített a füldugó is, próbáld ki, hátha nálad is működik.
2017. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, az hatékony módszer.


Én délutánonként általában sportolni szoktam, majd egy könnyű (!) vacsora. Aludni teljes nyugalomban, sötétben, tévé nélkül, hűvös, friss levegőjű szobában szoktam, úgy, hogy olvasok elalvás előtt egy órát kb. Így teljesen ellazulok, és frissen, kipihenten ébredek, magamtól.

2017. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak és kizárólag alvással tudom magam kipihenni.
2017. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam fürdés után semmi tv, számítógép, telefon, ezeken kiélem magam előtte. Fürdés után egyből alvás, ami annyiból áll, hogy be kell feküdni az ágyba, és behunyni a szemet.

A fürdés után alvás miatt Pavlov kutyája módjára kialakult nálam az, hogy ha napközben is fürdök le, elálmosodok.

2017. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!