Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet ezt a meleget...

Hogyan lehet ezt a meleget elviselni? NEM tudok tenni ellene; elviselni?

Figyelt kérdés

Otthon éjjel nyitva van az ablak, kora reggel kereszthuzatot csinálok, napközben a redőny leengedve. Kedves lakótársamnál ablak bukón 0-24, nappal a meleg bemegy, éjjel viszont semmit se hűl a szobája (tapasztalat, abban a szobában nőttem fel én is, bukóablak mellett 0,1 fok semmi, annyit se hűlt éjjelente), a 2 szoba közti ajtót olykor nyitva hagyja.

Munkahelyemen egyik kollégám 25 fokban már fázik, ezért nem mehet maximum erősséggel a klíma (nem lehet hőfokot szabályozni, csak erősséget, egyetlen előnye, hogy senkire se megy), másik kollégámnak viszont már 22 fokban melege van, ezért kinyitja az ablakot, mert a klíma mellett nem érez elég hűvöset. Az ablak ellenére alig mozog a levegő, én annyit érzek csak, hogy jön befelé a meleg és rettentően szenvedek.


Szóval MÁR MOST! otthon is és munkában is 27 fok.


Sokat izzadok, kellemetlen és nem érzem tisztának magam. Úgy ézem, mintha egy finn szaunában lennék egész nap. Rosszullétem (alacsony vérnyomás, kezek-lábak nehezek, fejemet sem tudom megtartani) MÉG nem volt, de szerintem azért, mert igen sokat stresszelek, idegeskedek - ez vérnyomásemelő, ellensúlyozza. :D


Nekem a 10-25 fok közti idő a legideálisabb, de mínuszban is túrázom, sétálok, fotózok szívesen (volt már rá példa), csak mondjuk nem szívesen ülök le meg jól felöltözöm azért. :D



Hogyan bírjam ki?

Otthon vizes törölköző magamra; otthon és melóban hideg víz csuklóra; kávé, zöld tea vérnyomásra; sok víz; általános egészséges (részben) életmód.

Van még valami?


2017. jún. 23. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Én is a 10 fokot tartom ideálisnak. Még nincs igazán meleg. Majd, amikor 43 fok lesz.
2017. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én már most embertelenül szenvedek...

Egyébként érdekes, a 30 fokot rosszabbul bírom, mint a 40-et. Biztos azért, mert 40 fokban mind mentálisan, mind a szervezetem mindent bevet a "túlélésért".

2017. jún. 23. 18:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mért kell stresszelni másokat??? 35 fok van napok óta, ez európai embernek már sok. Menjen Afrikába, aki 43 fokra végyik!!!
2017. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ventillátor jött be nekem.
2017. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megvígasztallak. Ez a szeptember közepéig így lesz. Tehát, kösd fel a gatyád.
2017. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A klímát felejtsd el (hacsak nincs bent melegebb, mint kint), a vizes törölközőket, hideg zuhanyokat és egyéb "trükköket", amikkel hűteni próbálod magad. Ezek miatt nem tudsz akklimatizálódni. Ha folyamatosan 30 fokban vagy, 2 nap alatt megszokod. (Az éjjeli hűvös normális, természetes dolog, azt be lehet engedni.) Egyél minél kevesebb disznózsírt, mert az erősen fűt.
2017. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerintem aki meg tudja szokni a 30 fokot zárt helyen, ülve, az alapból bírja/szereti a meleget.


Én nyarakat szenvedtem végig ebben a lakásban 29-33 fok között, hetek alatt se szoktam meg, de az idő felében szerintem nem is volt mérhető a vérnyomásom.


Nekem a hideg/hűvös való!

2017. jún. 24. 15:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Ventilátor mellett ülök és alszok. Ennyi, csodaszer nincs.


Éjjel az ablak teljesen nyitva, nappal bukón, mert nem bírom, ha melegben nincs légmozgás, a függöny behúzva, zsalugáter fele becsukva.


én se szeretem ezt az időt, ha rajtam múlna, 20 foknál sosem lenne melegebb.

2017. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyomatni kell azt a klímát.

Ha fázik az a tápos 25 fokban (tuti, hogy nő), öltözzön fel.

Nálunk a melóhelyen nincs klíma (irodában manapság 28 fok, de lesz még ott 32 is), csak hosszú gatyázás, mert úgy jobban megy az excellezés bizonyára.

2017. jún. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nekem elvem, hogy mindent hermetikusan zárni amint kint melegebb van, mint bent. Így talán elviselem.



Ma itthon voltam a nap nagy részében, jelenleg melltartóban izzadok, napközben nem izzadtam, csak forrónak éreztem mind a testemet, mind a levegőt körülöttem.



Amúgy ti is étvágytalanok vagytok?

Én ideges is vagyok egy dolog miatt, de amikor épp nincs gyomorgörcsöm se vagyok éhes.

2017. jún. 24. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!