Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem bírom elviselni az életet....

Nem bírom elviselni az életet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már vagy 1,2 éve nem bírok létezni, annyira utálok élni és elviselni körülöttem a dolgokat. Semmi életkedvem, utálom az iskolát és nem akarok tanulni, sem érettségizni. Nagyon sokat stresszelek, félek a vizsgáktól is. Mindig is jó tanuló voltam, mai napig is, viszont ebben az évben szinte semmit nem tanultam és az egész iskola csak a puskázásról szól. Nnagyon szeretek inni. Amikor csak van rá alkalom akkor iszok és kb egy negyed éve minden héten iszok, többször is akár és rengeteg mennyiségben. Sose tudom hol a határ, így az esték nagy részére nem is szoktam emlékezni és utólag mindig azon idegeskedek h ki előtt égtem be, vagy hogy milyen gázul viselkedhettem, viszont alkohol nélkül rosszul érzem magam, és legszívesebben meghalnék. Csak azért nem vagyok öngyilkos, mert hiszek a reinkarnációban és úgy gondolom, ha megölöm magam, akkor nehezebb sorsra fogok jutni. Nagyon önző vagyok, mert igazából mindenem megvan, nincs rossz családi hátterem, sok barátom van és mégis itt panaszkodok, miközben más az életéért küzd. Sokat gondolkodtam azon, hogy megszökök, de eddig még nem mertem.Állandóan csak agyalok minden hülyeségen, most is, hogy vajon ki mit gondolhat rólam. Pedig én ennek az ellenkezője szeretnék lenni, aki minden ilyen hülyeséget nagy ívben leszar, de nem megy... Régen nem voltam ennyire durván ilyen. Sokat szoktam sírni és én ezt már nem bírom. Annyira elutaznék valamilyen trópusi helyre és ott elzárnám magam a világtól, de ez csak egy álom. Nem tudom mit tegyek, még csak 17 éves vagyok, de már nem bírom ezt így tovább. Életem célja hogy megvilágosodjak, csupán ennyi, de tudom jelenleg nagyon rossz a felfogásom. Utálok ebben a korban élni, inkább születtem volna nagymamám korában, járnék inkább a földekre ki dolgozni, kertészkednék, tevékenykednék, de hogy tanulni nem akarok, az biztos.
2016. ápr. 17. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:
A kiégés (burnout) jelenségének tűnik amit leírtál. Átéltem én is mikor befejeztem a fősulit. Az segített hogy a suli után nem mentem el dolgozni ahogy a többi tankörtársam tette, hanem úgy éltem hogy kizárólag magamnak feleljek meg. És nem törődtem azzal hogy a társadalmi vagy mások elvárásainak feleljek meg. A szüleim háztáji gazdaságában éltem. Motorral bejártam Európát. És nem csak kigyógyultam a kiégésből de így léptem nagyokat előbbre, hogy kizárólag a saját életemmel törődtem. És nem egy munkahely gazdagodásával, nem is egy főnökével mert én voltam magam ura. Az osztálytalálkozón nem értették hogy én miért nem a munkáról beszélek ahogy mindenki más, miért nem munkáról álmodom éjjel és miért nem úgy köszönök hogy helló mit dolgozol. Én meg azt nem értettem hogy ott volt körülöttem egy rakás diplomás kolléga és hogy lehetnek olyan ostobák hogy a rövid életüket másoknak végzett munkával fecsérlik el, amiből nem is maguk gazdagodnak. És továbbra is maradok önfejű mert a testi-lelki egészségem fontosabb. Akkor is ha netán egy afrikai erdő tisztásán kellene egy tanyán önellátónak lennem, hogy elmeneküljek a modern kori rabszolgaság elől. Amikor a szüleim gazdaságában éltem, azt szoktam mondani hogy még parasztként is nagyobb úr voltam mint diplomásként. És ezt komolyan is gondoltam. Diplomás állással lett volna évi talán 20 nap szabadságom, azt is a főnök engedélyezte volna hogy mikor. Meg kerestem volna mondjuk szerencsés esetben 150-170 ezer Ft nettót. Már csak az lett volna a kérdés hogy mikor éltem volna? Mert én csak a földi életben hiszek, az itt töltött időnek kell minden napjának és minden percének ünnepnek lenni. A munkahelyeken csak azt láttam hogy ott van néhány főnök és tulaj, akiknek büdös a munka, ezért alkalmazottakat égetnek ki a munkában.
2016. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!