Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szabadba is ugyanúgy megalva...

A szabadba is ugyanúgy megalvad a vér? Gondolok itt arra ha például elvágom az ujjam és lecseppen az asztalra ott is megalvad vagy ott nem hanem olyan folyós marad mint a víz?

Figyelt kérdés

2017. jún. 30. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem alvadna meg, akkor egy tűszúrástól is elvérezne mindenki. Ezt gondold át még egyszer!
2017. jún. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem erre vonatkozott a kérdés 1-es.


Kérdező: igen a külvilágban is megalvad a vér. Bár valamivel máshogy működik ez a mechanizmus, mint az élő szervezetben, a végeredmény hasonló.

(Ezért használnak pl.: heparinos csöveket vérvételkor, mert az gátolja az alvadék képződését.)

2017. jún. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen az egyes válaszolónak üzenem, hogy nem igazán értetted meg szerintem a kérdés lényegét. A másodiknak viszont köszönöm a válaszát. Igen valami ilyesmire gondoltam! :)
2017. jún. 30. 00:40
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Most már értem, csak rosszul tetted fel a kérdést. Te arra voltál kíváncsi, hogy ha a vér nem a seben van, akkor gyorsabban alvad e meg. Válasz: Nem.

Mindenhogy megalvad, de a seben gyorsabban, mert az a feladata, hogy elzárja. Csak nézz meg egy krimit! A halott az alvadt vérben fekszik, nem folyékonyban.

2017. jún. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!