Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a púpot nem nyomjuk vissza...

Ha a púpot nem nyomjuk vissza a homlokomon akkor mikor megy vissza magától?

Figyelt kérdés
2017. júl. 7. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Régen azt csinálták, hogy egy kanállal leszorították a púpot, mert állítólag magától nem húzódik vissza, úgy marad. Tesóm egyszer rálépett a focilabdára betonon, jó nagyot esett, és akkora púp lett a homlokán, mint egy tojás. Még kicsi voltam, 4 évvel fiatalabb húga vagyok, de akkoriban ez nagyon megmaradt bennem.

Szóval a lényeg, hogy elvileg nem megy vissza magától a púp.

2017. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Visszamegy magától is pár nap alatt (a nagyságától függően). Nem szükséges kanállal nyomkodni, ezzel csak még nagyobb fájdalmat okoz az ember, de túl sok hasznot nem csinál.
2017. júl. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok: kifelejtettem, hogy jól jön ilyenkor a jegelés (a púpra teszel egy vékony textilt (pl. tiszta konyharuha, tetra pelenka, pamut póló stb.) és egy zacskóba jeget, ezt tartod rajta valameddig (nem kell rászorítani, csak óvatosan rajta tartani). Fontos, hogy a jeget ne közvetlenül a bőrre rakd. Ezzel meggyorsíthatod a folyamatot (hamarabb visszamegy a púp).
2017. júl. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!