Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tegnap reggel, amikor felkelte...

Tegnap reggel, amikor felkeltem a homlokomon nagyon "érdes" lett a bőr. Mára még rosszabb lett, már az arcom is kezd olyan lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit kenjek rá?
2011. szept. 20. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
próbálkozz vazelinnel, amúgy menj orvoshoz
2011. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kozmetikus vagyok.Rá ne kenj vazelint!!!Máskor volt már ilyen érzetű a bőröd?Látható pirosság?Viszket?Csináltál valamit a bőröddel az utóbbi napokban vagy kentél rá valamit?
2011. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
nem kell annyira tiltakozni a vazelin teljesen semleges kenőcs, de a bőr szárazságán segít, amúgy mondtam h menj orvoshoz, le ne pontozz már ezért plz, már így is sz@rul állok:(
2011. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát tegnap előtt, gőzöltem az arcomat 10 percig, és utána kentem rá ilyet: [link]


És másnap mikor felkeltem,akkor lett ilyen a bőröm.

De nemhiszem,hogy ettől lenne,mert már használtam előtte és akkor nem jelentkezett semmilyen panasz.

Tegnap mézet kentem rá,de attól sem történt semmilyen változás, sőt viszketett kicsit tőle,és ma reggelre meg már az arcomon is kezdett ilyen lenni. :S

2011. szept. 20. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Márpedig ez allergiás tünet, ne kenegesd semmivel, csak ronthatsz rajta. Nincs mese, dokihoz kell menni vele
2011. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kozmetikus vagyok.A hozzászólónak mondanám:A vazelinnel nagyon kell vigyázni, abszolút nem semleges kenőcs ahogy Te gondolod.Sok bőprobléma okozója csak sokan ezzel nincsenek tisztában.Kőolajszármazék és teljesen elzárja a bőr pórusait és ezáltal mitesszerek képződnek és száraz vízhiányos bőr alakul ki miatta+sok egyéb.

Kérdező:Hát akkor nem csodálom, hogy érdes lett a bőröd.Ez a garnier termék jó kis szárító hatású+naturba rákented a mézet ami vízelvonó hatású ebben a nagy koncentrációban.A méz 10%-os koncentráció alatt hidratál csak.Felette pont épp ellenkezőleg viselkedik azaz szárít és kivonja a bőrből a nedvességet.Máskor ne kend rá így simán max úgy, hogy joghurtban feloldasz pá cseppet vagy vízben és úgy kened föl.

Most amit tehetsz:radírozd le a bőröd és kenj rá élesztőt+1-2 csepp mézet+ásványvizet(krémes állagúra keverd ki) és hagyd rászáradni.De tehetsz bele egy pici joghurtot is.Majd mosd le vízzel.Így rendbejön.

2011. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Allergia lenne, ha piros lenne, viszketne, hólyagos lenne.De ha csak érdes az nem allergia.
2011. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!!
2011. szept. 20. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!