Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár másodperces ájulás után...

Pár másodperces ájulás után miért nem emlékszem az azt követő percekre?

Figyelt kérdés
Hobbiszinten sportolok, heti háromszor járok kosárlabdaedzésre. A tegnapi edzés alatt a terem nagyon fülledt, levegőtlen volt, rengeteget futottunk, alaposan kifáradtam a végére, és ami valószínűleg a problémát okozta, nem vittem magammal vizet, és nem ittam semmit a két órás intenzív edzés alatt (viszont sokat izzadtam). Így hát, a fáradtságnak, a vízhiánynak és a fülledt időnek köszönhetően, valószínűleg vérnyomásesés miatt elájultam. Most ájultam el életemben először, és furcsa dolgot tapasztaltam, az ájulást követő percek teljesen kiestek az emlékezetemből… A kívülállók (edzőtársaim) elmondása szerint így nézett ki a dolog: odaszóltam nekik, hogy szédülök, rosszul vagyok, látták, hogy nagyon sápadt vagyok, egyikük odajött, hogy megtámogasson, de abban a pillanatban összeestem. Nem estem a földre, mert társam elkapott és megtartott a hónom alatt fogva. Annyi ideje sem volt, hogy lefektessen, mert pár másodperc múlva visszanyertem a tartásom, felálltam, és, társaim kíséretével, saját lábamon mentem az öltözőbe. Közben beszélgettem is velük, bár kissé zavart voltam, de értelmesen válaszoltam a kérdésekre, mondogattam, hogy jól vagyok. Leültettek egy padra, továbbra is beszéltek hozzám, majd hoztak egy hidegvizes törölközőt és azzal törölgették az arcomat. Én viszont az egészből csak annyira emlékszem, hogy megszédültem (még a legelején), utána teljes emlékezetkiesés, a következő dolog, amire emlékszem, a vizes törölköző az arcomon, mintha erre ébredtem volna, a többi teljesen kiesett, pedig akkor már legalább 3 perce magamnál voltam, a saját lábamon mentem, beszélgettem, kérdésekre válaszoltam… mitől lehet ez az emlékezetkiesés? Maga az ájulás tényleg csak 1-2 másodpercig tartott, összeestem, majd álltam is fel… utána viszont 3-4 perc rövidzárlat? Kicsit nyugtalanít…
2010. máj. 21. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A dehidradáltság, vagyis a vízhiányos állapot miatti ájulásod következménye lehetett az emlékezetkiesés. Az agyi keringésednek kellett 3-4 perc mire helyreállt és regenerálódott az idegrendszered. Máskor figyelj jobban magadra, és ha mégegyszer előfordul keresd fel a háziorvosod.
2010. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) Igen, ezentúl mindenképp jobban figyelek magamra, elég kellemetlen élmény volt... de körülbelül fél óra múlva már teljesen rendben voltam, azóta sincs problémám.

Abban én is biztos vagyok, hogy a folyadékhiány, sok izzadás miatt történt az ájulás, csak azt találom furcsának, hogy csak pár másodpercig voltam eszméletlen, de mégis több perc kiesett az emlékezetemből, pedig közben beszélgettem is, meg bementem az öltözőbe, de nem rémlik...

2010. máj. 21. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ájulás egy hirtelen bekövetkező,rövid ideig tartó vérkeringési "zavar",a vér a testedben egyenlőtlenül oszlik meg,az agyba sokkal kevesebb vér jut,mint más testrészekbe,ezért veszíti el az ájult beteg pár percre az eszméletét.Az agy rövid ideig tartó hiányos vérellátása miatt fordulhat elő az emlékezetkiesés. Én is ájultam már el egyszer,és pár másodperc akkor nekem is kiesett az emlékezetemből. Olyankor emelje meg valaki a lábadat,hogy a fejed az altestednél lejjebb kerüljön,és így a vérkeringés helyreálljon.
2010. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hű ez nagyon érdekes téma! Nagyo örülük hogy megosztottad velünk! Szerintem az elsőként szólónak NAGTYON igaza van, mert olyan okos szavak használ és tök jól hangzik.
2010. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!