Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Orvosok szokták hangoztatni,...

Orvosok szokták hangoztatni, hogy igyunk minél több vizet. De minek kell olyan sokat inni, ha annál sűrűbben kell pisilni menni?

Figyelt kérdés
Olyan napi 3 litert megiszok, de emiatt többet is kell pisilnem.
2017. júl. 19. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
főleg időseknél elő szokott fordulni hogy a kevés folyadékbevitel miatt besűrűsödik a vérük. Ez a szívet is megterheli.
2017. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták az orvosok hangoztatni, hogy igyunk minél több vizet. Természetesen nem kell minél több vizet inni, a túl sok víz kifejezetten életveszélyes. Már a 3 liter is sok (persze messze nem életveszélyes), napi két liter az optimális. Ehhez képest nyilván megnövekszik a vízszükséglet fizikai munkánál, edzésnél, kánikulában. Akkor csak annyi történik, hogy az elpárolgott vizet pótolni kell. De normál körülmények között nem kell csak azért többet bevinni a két liternél, hogy legyen minek alul kijönnie.
2017. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert a szervezeted nagy része víz, amit pótolni kell.
2017. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 enes ***** válasza:
Igazatok van, de a lényeg nem ez, a lényeg az, hogy a sok vizelettől gyorsabban forognak benned a különböző anyagok. Gyorsabban kiűrülnek belőled a méreganyagok, a salakanyagok.
2017. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Napi 2 liter vízfogyasztasztásnál is teljesen normálisan kiürülnek belőled a méreganyagok! Nem kell azt siettetni.
2017. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 enes ***** válasza:
De kell, ha az ember beteg vagy gyógyszert szed rendszeresen, esetleg gyógyszert szedett. Igen, teljesen normálisan kiűrülnek, de ahhoz a teljesen normális kiűrüléshez teljesen normális napi méreganyag bevitel kell. Ha többet viszek be, akkor okosabb, ha gyorsabban ürül, esetleg betegségnél is okosabb. Remélem érthető, ahogy leírtam.
2017. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy a kérdező beteg, meg gyógyszert szed.
2017. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 enes ***** válasza:
Ki beszélt a kérdezőről? A kérdés az volt, hogy miért kell több vizet inni, én leírtam miért. Másrészt még mindig nem tiszta a lényeg, ha nem szed semmit akkor is gyorsabban megy át rajta, aminek át kell... Nem tudom ezen mit magyarázzak, ha belém szeretnél kötni, előbb inkább értsd meg, amit írtam.
2017. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi szükség rá, hogy gyorsabban átmenjen. Normál tempóban megy át, ahogy a szervezetünk le van gyártva.
2017. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam megkeresni azt a cikket ahol ezt olvastam. Arra emlékszem csak hogy Zacher Gábor mondta egy riportban. Én nehéz fizikai munkát végzek, jól is esik napi két flakon 1½ literes víz. De ennek ellenére sokszor járok wc-re. Ezért írtam hogy most akkor mi van? Gondolom -laikusan- hogy a szervezet csak azt löki ki magából, amire nincs szüksége. De ezen az alapon akkor nem szabadna sűrűbben járnom a wc-re a megszokottnál. Szóval ezért nem értem amit a doki mondott. Vagy csak én nem értem (-valószínűbb).
2017. júl. 19. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!