Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvás paralízis "rosszabbodhat"?

Alvás paralízis "rosszabbodhat"?

Figyelt kérdés

Havonta többször átélem ezt a jelenséget , általában ébredés előtt történik. Eleinte nagyon - nagyon féltem és el is mentem anno iskolapszichológushoz , aki alvás segítő teákat javasolt , igazából nem tudom mivel függ össze , de ezek a nyomasztó ébrenlétek mindig vagy gyakrabban vagy kevésbé részt vesznek az életemben és már megtanultam kezelni, mikor történik tudom , hogy mindjárt vége van. Mindig rendszeresen ugyanazok az álmaim ilyenkor: olyan mintha ébren lennék csak nem tudok mozogni és nagy sötét árnyékok mennek mindenfele a szobàban , van hogy leül az ágyra mellém , de néha csak a sarokban marad. Már tudom , hogy pár percig kell csak ezt kibírnom és nem küzdök.


De az utolsó pár alkalom más volt. Észrevettem , hogy ebben az álomban vagyok és eddig ilyenkor sosem hallottam semmit , de mostanában fülsüketítő sípolást hallok , ami néha már fájdalmas és tegnap ez a síp hang egy sikítás volt , de férfi eredetűnek mondanám és nem tudom pontosan árnyhoz kötődik -e vagy csak úgy szól.


A kérdés , hogy ti mit csináltok alvásparalízis alatt , illetve milyen módon kerülitek el és vannak-e fokozatai vagy fajtái esetleg hasonló tapasztalatok ?


De az utolsó pár eset



2017. júl. 24. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alvásparalízis nem folyt még össze álommal, csak ugyebár nem tudtam mozogni. Nem tudom, tudok-e segíteni, bocsánat. Meg tudnád mondani, hogyan néznek ki ezek az árnyak?
2017. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

En mar nem vagyok annyira fiatal es neha vannak ilyen elmenyeim. Pedig azt mondjak, hogy az alvasi paralizis kimondottan fiatal emberekre vagy olyanokra jellemzo akiknek van valami mentalis problemajuk.

Egyebkent nem hiszem hogy "alvasi paralizis" mint olyan betegseg letezik, szerintem egyertelmuen paranormalis dologrol van szo.

En mar tobb mint husz eve meditalok igy nagyon sok mindent latok, beleertve ezeket a dolgokat is amikrol te is irsz.

A velemenyem az hogy lelki bekevel, szellemi tudatossaggal tudod elerni hogy beken hagyjanak.

Es igen rosszabbodhat, sot ha nem sikerul segiteni magadon meg skizofrenias is lehetsz, akkor pedig ebren is fogod oket latni.

Szoval torekedj a test a lelek es a szellem harmoniajara.

Test: Sportolj, elj es etkezz egeszsegesen, es fekudj le koran

Lelek: segit ha hiszel Istenben, imadkozz, torekedj mindig a bekere, a szeretetre, megbocsajtasra,

szellem: olvass, tanulj, es keruld a negativ gondolatokat.

Joga, meditacio, onfegyelem, gondolatok tudatos iranyitas szinten segitenek.

Amiktol rosszabbodik:

Keseru rosszindulatu bosszuvagyo gondolatok, drog, alkohol, stressz, felelem, karorom, osajnalat, onkontrol hianya, illetve barmilyen fekete magiaval valo foglalkozas.

Ha van valami kerdesed, privatban is irhatsz.

2017. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Elozo vagyok, annyit tennek meg hozza, hogy ugy ertem hogy ha skizofrenias leszel akkor nappal is fogod oket latni. Mert ugyebar amikor ejjel latjuk oket akkor is ebren vagyunk.
2017. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Nem leszel skizofréniás, az egy egész más hajlam (később teljesedik ki a betegség). Ez nem így megy. A skizofrénia (veleszületett tudathasadás és a rá való hajlam) és az "ébren álmodás" vagy hallucinációk EGÉSZEN mások. De mindenképpen segíthet rajtad, ha rendezed a gondjaidat az életben. Akkor majd remélhetőleg eltűnnek a rémalakok is.
2017. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Kedves Utolso, honnan tudod hogy a kerdezonek nincs hajlama ra? Es nem feltetlenul veleszuletett betegseg egyaltalan. Foleg ujabban nem, sot nagyon sokan lesznek alkohol es drog hasznalat miatt, mig masok az allando evekig tarto depresszio es szorongas miatt skizofrenek kesobbi eletukben.
2017. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten az alapesetre gondoltam, bocsánat, nem írtam oda. A kérdező nem írta, hogy lenne hasonló gondja, illetve inkább akkor lép fel, amikor ezek hatására valaki az őrület küszöbére lép. (Nagy általánosságban.) Vagy lehet trauma is az oka, természetesen. Én csak nem akartam, hogy feleslegesen aggódjon a kérdező, hiszen ezer másik oka lehet az egésznek, csekély esélye van most a skizofréniának. Bár örülnék, ha kicsit többet tudnánk az egészről.
2017. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én felkeresnék egy pszichológist ezzel kapcsolatban ő talán többe tud segiteni
2017. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézus. Egyből drogos meg skizofrén...
2017. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hűha. Nem élek drogokkal és az alkohol sem állandó résztvevője a mindennapjaimnak :D Ez az állapot.az első emlékeim vele kiskoromból vannak és végig kísérték az életem , mint írtam már meg is tanultam egy szinten kezelni , mert nem pánikolok vagy zihálok belül , hanem tudom , hogy álom és véget ér. Nem stresszesebb az életem , mint akárki másé és nem is függnek össze igazán ezek az alkalmak azzal , hogy épp jobb vagy rosszabb időszakom van, most ez az egy rész volt ennyire hangos és ma megint megtörtént és azt hittem ez egy "fajtája" a dolognak de mivel folyton fáradt vagyok lehet tényleg egy szakorvoslenne a megoldás.


És csak remélem , hogy nem leszek skizofrén vagy tudathasadásos , nem jellemző a családra semmi ilyen vagy hasonló betegség. Igyekszem jól élni , jól étkezni , nem feltétlen mindig egészségesen mert szeretem magam és néha megérdemlek kis nasikat , de rendszeres sporttal nem tartom ezt olyan dolognak , amitől ez az alvás probléma jobb vagy rosszabb lehetne.

2017. júl. 25. 10:19
 10/10 A kérdező kommentje:

Alig ijesztő ez a kommentpárbeszéd amúgy , de nagyon hálás vagyok értük , mert a környezetemben másnak nincsenek ilyen tapasztalatai és jólesik , ha valakik ilen hozzáértőek.

21 éves lány vagyok.

2017. júl. 25. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!