Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetnék beteg, vagy...

Mitől lehetnék beteg, vagy allergiás?

Figyelt kérdés

Nem ismertek valami növényt, gyógyszert amit ha beszedek beteg vagy allargiás lehetek?Ne nézzetek hülyének, de már teljesen kivagyok.

Egy kisvárosban élek, 5. éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen, és örülök, hogy egyáltalán van munkám. De 5 éve hétfőtől szombatig, nap 9 órában állandóan dolgozok, nem voltam szabadságon. Papíron persze megkapjuk, aláírjuk, de egy napra nem engednek el bennünket. Kértük, hogy legalább nyáron, 1 hétre...azt mondta, hogy mehetünk akár 2-3 hétre is, van munkerő bőven, talál helyettünk mást. A házi orvosommal nem merem megbeszélni, hogy csak úgy írjon ki táppénzre, mert pihenni szertnék egy kicsit, mert lehet a fülébe jutna a főnöknek. Egész télen sapka-sál nélkül jártam, de még meg sem fáztam.


2010. máj. 23. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát érdekes egy munkahely lehet ez... Komolyan mondom, ezt annyira bírom a munkáltatókban, hogy a szabályokat ilyen szinten semmibe veszik.


Ha valóban beteg akarsz lenni, azzal elég rosszul jársz, hiszen akkor igaz, hogy otthon vagy, de nem is érzed jól magad. Inkább panaszkodj a háziorvosnak hasmenésre, pár napig biztos otthon tud tartani. Mondd neki, hogy ettél valami romlottat, és nem mersz így dolgozni menni, mert 10 percenként vécére jársz és nagyon gyenge is vagy. Ehhez persze nem árt kicsit megjátszani magad.

2010. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne akarj allergiás lenni, mert nagyon megbánod. Valami betegséget Te is ki tudnál találni, amelyet az orvos is elhinne, mert nem tudna ellenőrizni. (pl. erős hátfájás stb.)
2010. máj. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is ,az orvost kötelezi a titoktartás,tehát nem kellene hogy másnak a fülébe jusson hogy álbeteg vagy.

Másrészt én ilyen céget perelnék. Ez szabálysértés,és az emberi jogok sértése!!

Harmadrészt tényleg sajnos az a legegyszerübb ha kitalálsz egy gerincfájdalmat... Remélem sikerül,jó pihenést.

2010. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is gondoltam egy munkaügyi perre, de hát elég nagy a valószínűsége, hogy még ha nyer is, valahogy megbosszulják, kitúrják, aztán ki tudja, talál-e másik munkahelyet (ha találna, szerintem már keresett volna).
2010. máj. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a gericfájós dolog tetszik. csak megjárom, ha elküld további kiviszgálásra...az meg, hogy köti a titoktartás,... hát igen... elméletileg. Az én mulkáltatómat is kötné valami a szabályok betartására...

a munkahelyi pert inkább kihagynám. azzal csak én járnám meg. egyrészt aláírtam a szabadságos papírt, mert nem akartam hogy kirúgjon, tehát bizonyítsam be, hogy mégis dolgoztam akkor. másrészt biztos találna egy szuper ügyvédet, megkenhető bírót... stb.

2010. máj. 23. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!