Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a sok maradi anyuka? Ne...

Mi ez a sok maradi anyuka? Ne adj ezt, ne adj azt a babádnak, ezt ne csináld azt ne csináld! Nem gondoljátok hogy ezért van az a sok beteg allergiás, bocsánat a kifejezésért kényes baba mert mindentől féltitek őket?

Figyelt kérdés
Na most lehet lehurrogni!
2010. aug. 11. 12:08
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
64%

én nem tartom magam maradinak sőt talán még az átlagnál is merészebb vagyok de igen vannak olyan dolgok amiket nem lehet adni és nem babának való.


még félteni se féltem mert ha sétálni megyek vele csak egy utcányira a főútvonaltól vagy a főút mellett a biciklis úton tudom tolni a babakocsit


sajnos nics sok alternativa az ennivalóját megválogatom hogy ha már tellik minőségre akkor azt kapja de nem bánok úgy vele mint egy királykisasszonyal és másnak se hagyom ezt.

2010. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
73%
Olvastad a tejes kérdést? Ez nem maradiság! Azt adsz amit akarsz a gyereknek. Én a közép utat választom, eszik mindenfélét, sót és cukrot, és fűszert is kap az ételekbe. Viszont nem adok neki rántottát, gombát, töltött káposztát:-D Reggel viszont már csak a zsömlét vagy kiflit fogadja el:-) A tejpépet legfeljebb vacsira eszi(de ezt is kapott már tejből). Te hogyan neveled a gyereket? Miket eszik?
2010. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veletek!első 2 válaszadó!De ugy feldühit amikor lehurrogják egymást itt a kismamák,még az orvosok és a védőnők is levannak hülyézve!Nem értem néha őket!Csak kötekedni akarnak vagy igy is gondolják?
2010. aug. 11. 12:14
 4/52 anonim ***** válasza:
80%
Én nem adtam senkinek tanácsot, ha megkérdezték elmondtam, hogy én hogy csináltam. 1,5 éves a fiam, még szopik. Így én csak 6 hótol kezdtem kezdtem hozzátáplálni. Azt, hogy mit mikor lehet neki adni, nem nagyon tartottam be, kivéve a tejnél,a méznél azt csak 1 évesen kapott.A puffasztó kajákkal azért vigyáztam, azt csak 10 hónapos korától kapott. Ez miatt nincs semmi bajunk, nem allergiás semmire. Most más a világ, az anyukák jobban ráérnek.Igaz vannak kioktató anyukák is.Mindenki úgy csinálja hogy jónak látja.
2010. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
73%
Engem sokan lehurrognak a családba, főleg a férjem részéről, mert engedem, hogy kint a fűbe játszon, darabos kaját merészelek neki adni, ha sárba nyúl nem szaladok rögtön oda hozzá stb., hirtele ennyi. Ja meg ha koszosan jövünk haza a játszótérről az katasztrófa, nem tudom kalitkába kéne tartani. És semmit nem vesz kint az utcán a szájába sem a kavicsot sem a csikket semmit ha talál véletlen megmutatja és mondom neki hogy dobja el eldobja. MOst 14 hónapos 9 hónapos kora óta sétálunk a játszótérre.
2010. aug. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
75%

Mire gondolsz konkrétan?


Szerintem én is a kicsit merészebbek közé tartozom, mint Carmen. 10 hónapos múlt a kisfiam, javarészt úgy főzök neki, hogy abból mi is eszünk, szoktam sót és gyümölcscukrot használni a főzéshez, tejet nem, babot nem, káposztát nem, gombát nem, kifejezetten tojásfehérjét, pl. tojásrántottát nem, apró magvas gyümölcsöket nem adtam még neki - de eper belsejéből pl. már kapott kóstolót -, de evett már túró rudi belsejéből, kapott danonínót, krémtúrót, kekszes görög joghurtot, körözöttet - saját gyártmányút, kalácsot vajjal, házi lekvárral, kóstolta már a virslit, szóval azt hiszem, nem nevelem burokban a fiam.


Nem öltöztetem agyon (sok gyerekről csorog a víz, mert az anyuka annyira félti, hogy megfázik, ezért 20 fokban is téli ruhában van a gyerkőc), de nem is volt még csak megfázva sem a 10 hónap alatt, nincs is orrszívónk.


Próbálom ésszerűen csinálni ezeket a dolgokat.

2010. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
45%
nem gondolnám, hogy attól maradi egy anyuka, hogy azt szeretné, hogy a gyereke egészségesen táplálkozna.A fiam 11 hónapos, fél évesen kezdtem a hozzátáplálást, anyatejes, és még mindig szoptatom kétszer egy nap.Szerintem egy ekkora gyereknek nincs szüksége virslire,párizsira és egyéb szemetekre,mint ahogy a pörköltre és a töltött káposztára sem.Én úgy látom jónak, ha betartom a szabályokat,és igen ,féltem attól, hogy allergiás legyen.Ettől függetlenül nem kényes, mindent eszik korának megfelelően.
2010. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és igen... kint a kertben csúszik-mászik... mit csinálnék vele? Kötözzem le? Az udvaron majdnem az összes kavicsot lenyalogatta már. :) Lesz ennél még cifrább is, amit később a szájába vesz.
2010. aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek veled!Amikor mi voltunk babák még nem volt ez a sokfajta táp meg babakaja,meg ezt adj meg azt adj a gyereknek szöveg,szerintem azért fújják fel a mai szülők(tisztelet a kivételnek!!!)mert van miből válogatni....ez nem azt jelenti hogy nem féltem a gyerekem csak azt hogy nem viszem túlzásba!Ha annak idején nekem nem lett semmi bajom a kapart szalonnából,meg a rendes kajákból amit a szüleim ettek(kijelentem egészséges felnőtt lettem)akkor a gyerekemnek miért lenne baja?Sőt én akkor is kimentem sétálni a gyerekkel ha nem sütött 7ágra a nap,és télen is sétáltunk amikor hideg volt!Kijelenthetem 5 éves a lányom,mindent megeszik és teljesen egészséges,nincs semmilyen allergiája és megfázva is csak párszor volt!Én azt tapasztaltam ahol a szülők felfújják a dolgot ott bizony beteges és válogatós a gyerek!
2010. aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
60%

Nekem csak 4hós a babám,de majd a szüleinktől,dokinénitől meg védőnőtől is kikérdem hogy mit ehet s mit nem. Majd meglátjuk.Pl a méz a legnagyobb tiltott hogy jaj ne egye a gyerek 1éves kora elött.Én 4hósan már kaptam házi(hazai saját) mézet kamillateában,mert nem tudtam kakilni.ALLERGIÁS SEM vagyok semmire!!!

Védőnéni kiegészitené Sinlaccal az evését (néha) mert keveset hizott.De én azt mondtam hogy nem kell. Mindenki saját maga dönti el hogy akar pl tápszert adni vagy sem.Vagy akar már 4hósan hozzátáplálni vagy sem. Kórházban is csak azért engedtem a tápszert mert nem indult be a tejem rendesen csak az 5.nap és a babám 2600gramm volt.Azóta se kapott,s nem is lett cumizavara. Nem is kell neki a cumi. (olyan kaják voltak hogy örülök hogy egyáltalán akkor elindult.)

2010. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!