Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt olyan aki leszokott...

Van itt olyan aki leszokott teljesen a kávéról?

Figyelt kérdés

Hogyan sikerült? Mit éreztél, milyen volt előtte és utána a közérzeted?


Én magamhoz képest rengeteget ihattam, de a napi 3-4 pohár (nem kevés mennyiségű és erősségű) kávéról leszoktam a reggeli 1 3in1 nescafé classicra. Utána több nem is kell, nem is hiányzik. A hangulatom SOKKAL jobb lett, a fejem se fájt többé, nincs migrénem se, teljesen elmúlt. Tegnap óta a reggeli nescafét is likvidáltam mivel elfogyott és elfelejtettem venni. S ha így lett, hát üsse kő, nem kell. De most egy kissé levertebb lettem, érződött, hogy nem tankoltam reggel, de azért se mentem el a boltba venni. Ez a hatás mennyi idő múlva fog eltűnni, vagy mit csináljak másként reggel, hogy felébredjek és tudjak dolgozni?



2017. aug. 30. 01:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Jó, hát az tiszta sor, az első, hogy ne hajnal fél2-ig gyakszizzak, hanem aludjam ki magam... :)
2017. aug. 30. 01:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

26 eve nem iszom kavet, elotte napi 5-6 eros kave, tej es cukor nelkul.

Egyik naprol a masikra hagytam abba, egy mandulagyulladas miatt nem tudtam nyelni, amikor meggyogyultam par nap mulva, akkor mar nem kivantam a kavet.

Most teat iszom, kizarolag Earl Grey teat, kizarolag kis tejjel.

2017. aug. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is naponta több kávét ittam, arról átálltam a Nescafe 3in1-re, a piros zacskósra :) Abból rengeteget ittam. Egyszer csak azt vettem észre, hogy nem ízlik már úgy, így kevesebszer ittam, de a napi egy azért még megvolt. Nem sokkal később azon kaptam magam, hogy nem érzem jól magam kávé ivás után. Ennek hatására lemondtam róla. A közérzetem se volt az igazi, és fizikailag is fáradtabbnak éreztem magam. Még néhányszor kívántam az ízét, de ráparancsoltam magamra, hogy felejtsem el. Egyik nap vettünk a DM-ben bio répalevet. Másnap reggel felbontottam, és erőnek erejével leküldtem egy pohárral. Akkora lendületet adott, hogy hűha! :D A kávé elbújhat mellette. Azóta reggelente gyümölcslé/turmix van, vagy zöldség valamilyen formában. Én jól érzem magam így, sokkal jobban, mint a kávézós korszakban :) Így még tejet sem iszok, és őszintén az sem hiányzik. Teljesen ráálltam az ásványvízre, és a gyümölcsökre :D
2017. aug. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Igen, hasonló volt nálam is. Ma már kipattantam az ágyból és meg se fordult a fejemben a kávézás. Egyszerűen a szertartást kellett likvidálni reggelente. Tegnap minden kávés cuccot eltüntettem, kávéfőzőt, bontatlan kávét, poharakat, kiskanalat stb. Sok pénzem lesz így a horgászcuccokra :)

2017. aug. 30. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt az életemnek egy szakasza, amikor napi 2 órákat aludtam. No, akkoriban a kávé tartotta bennem a lelket. Amikor visszatértem a normális kerékvágásba, a kávét i elhagytam. Sok évvel később itt kint Németországban szoktam rá ismét, pusztán az íze miatt. De néhány hónapja megint abbahagytam, és most "cikóriakávét" iszom.
2017. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!