Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezdtétek el szobatiszta...

Mikor kezdtétek el szobatisztaságra nevelni gyerekeiteket? Hogyan kezdtétek? Hogy sikerült? Menny idő volt még teljesen leszokott a pelusről?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
A fiamat 2 év 2 hónaposan kezdtem leszoktatni, közel egy év volt, mire nappal megbízhatóan szobatiszta lett, és 3,5 éves koráig pelusba kakilt. Ebből okulva a lányomnál nem erőltetek semmit, ő most 2 év 4 hónapos, teljesen pelusos. Ha direkt kéri, adok rá bugyit, ha van kedve, ráülhet a bilire, néha elmondom neki, mit hova kéne intézni, de ennél jobban nem izgatom magam rajta. Az ovit jövő szeptemberben kezdi, addigra minden bizonnyal nem lesz pelenkás, előtte meg teljesen mindegy, mikor szokik le.
2014. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

Első! Óvodába csak szobatisztán lehrt menni.

Enyém 1,5 ėves csak ga hosszú útra megyünk akkor kap pelust.

1,5 óránként biliztetem.

2014. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én nem neveltem rá. Magától szokott le. Gyakorlatilag egyik napról a másikra lekerült róla a pelus, azóta volt 1-2 baleset, inkább akkor,ha valamivel nagyon elfoglalja magát, és halogatja, hogy kimenjen wc-re.

Sokszor mondogattuk neki, hogy mi is WC-be pisilünk, a nagyok is oda pisilnek, meg hogy az oviban már nem lehet pelenkája, és végül ő maga mondta, hogy vegyem le (egy pelusozás alkalmával mondta hogy ne adjak rá szárazat) szól ha pisi lesz. Jutalom gyanánt többször kapott felajánlást, hogy ha WC-be vagy bilibe pisil, kap csokit, tejszeletet, túrórudit.

Tavaly nyáron is próbáltam leszoktatni, de többször ment mellé, mint bele, még nem igazán rakta össze a dolgokat. Gondolom ahogy jött a jó idő, nem volt neki kényelmes már a pelenka, ezért hagyta el. 2,5 éves múlt.

2014. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy ahogy levettem, onnan gyakorlatilag rögtön biztosan szobatiszta lett nappalra, csak akkor adtam rá pelust, ha buszoztunk 20 percnél többet. Éjszakára is megyeget a dolog, de most visszaadtam rá, mert úgy voltunk, hogy egyik nap száraz volt alatta az ágy, másik nap meg tocsogott. Szóval inkább nem rizikózok, de nem tiltakozik ellene nagyon. Nem csinálunk problémát belőle.
2014. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Értelmezd, kérlek, amit írtam, jövő szeptemberben kezdi az ovit, 3,5 évesen, addigra pedig bizonyára le fog szokni a pelusról. Nem látom értelmét, hogy izguljak rajta.
2014. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Na, ismet olik egymast a szulok a szobatisztasag miatt! En is feltettem az ejszakai pelenka miatt egy kerdest, kaptam hideget-meleget.


Nincs ket egyforma ember, nincs ket egyforma gyerek sem. Melyik mikor erik meg ra, az a lenyeg, hogy ne eroltessuk. Tobbet artunk vele, mint hasznalunk. 2,5 eves volt a lanyom mikor elkezdtuk a biliztetest. Bevittem a szobaba a bilit es elmagyaraztam neki mi a teendo. Tobbszor raultetettem aznap, szinte rogton szobatiszta lett. Agytiszta, (mert nem egy a ketto) nappalra kicsit kesobb lett, de ott eleinte voltak balasetek, estere pedig most 4,5 evesen tartunk ott, hogy egymas utani napokon szaraz pelussal kel. Az ovi kezdessel egy honapban a nappali alvasnal is volt visszseses, de elmult magatol, es nem o volt az egyetlen a csoportban. Semmi nem tortent e miatt az oviban. Szepen kivartak, mig belerazodnak a gyerekek!

2014. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem igen kemény 3-4 évesen pelenkát hordani....esetleg babakocsiba is tologatod még??
2014. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem igen kemény 3-4 évesen pelenkát hordani....esetleg babakocsiba is tologatod még??"


1. és 5. válaszoló vagyok. Nem tudom, a kérdés nekem szólt-e, de mondd csak... Közöd???

2014. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
Nekem nincs, de gondolom mikor meglátnak kinevetnek :))) pelenka plusz babakocsi egy 3-4 évesen.
2014. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
2 évesen, egyik napról a másikra lett a lányom szobatiszta. Azt mondtam neki hogy már mindenki a játszótérről bilibe/wcbe pisil ezert illő lenne ha ő is oda csinálná! :) Rögtön ki is próbáltuk és sikerült egy pisi...azt hatalmas ovációval megünnepeltük és ettől annyira büszke volt hogy onnantól kezdve csak wc-be pisilt. A kakira még várni kellett 2 hetet..de az első naptól kezdve éjjel is szobatiszta lett! :) Összesen 2 balesete volt még az első hónapban és kész! Nagyon ügyes volt. Még mai napig megdicsérem őt wc után, pedig már 3 éves! Sok sikert és kitartást! Erőltetni nem szabad...kedvet kell hozzá csinálni!
2014. aug. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!