Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha minden nap iszok attól...

Ha minden nap iszok attól lehet bajom?

Figyelt kérdés

Nemrégen halt meg a barátnőm. Ő volt nekem az igazi, azóta nem ismerem már magamat sem, folyton csak szomorú vagyok, rá gondolok. Elég gyakran iszok esténként vodkát, meg ilyeneket. Akkor valahogyan jobban el tudom fogadni a történteket, és jobban vagyok.


Ha minden nap iszok, annyira, hogy érzem is rendesen az alkohol hatását. Ha így folytatom legalább pár hónapig, annak lehet valami súlyos egészségügyi következménye az melett, hogy rászoknék? Én már a cigire is rászoktam, és 2 év után magamtól leszoktam. Gondolom ennél is így menne.



2017. aug. 30. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, alkoholista leszel. Ha iszol, attól nem fog megváltozni a múlt, csak magadat teszed beteggé. Ezt a barátnőd sem tűrné, gondolj erre. Foglald le magad valami mással. A gyásznak kell elég időt adni, de fordulj át önsajnálatba. Sajnálom, ami történt, de ne szúrj ki magaddal!
2017. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*de NE fordulj át önsajnálatba*
2017. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A cigiről jóval könnyebb leszokni mint az alkoholrór, mert az előbbi csak pszihés függőséget okoz, az alkohol viszont fizikai függőséget.

És igen lehet bajod, tönkremehet a májad. (Én legszívesebben kifizettetném az alkoholistákkal a májátültetésük költségét, de sajnos ebben nem én döntök.)

2017. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudom. már egyszerűen mindenen sírni tudnék, ettől nagyon gyenge lettem.
2017. aug. 30. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Sírd ki magad, ne szégyelld, hidd el jót tesz!

Idő kell, amíg enyhül a fájdalom, de magadat ne tedd tönkre.

2017. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak ha iszok, akkor tudok sírni.
2017. aug. 30. 23:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon nehezen tudod feldolgozni a gyászt, akkor érdemes terapeutához fordulni. Lehet, hogy az alkohol elfeledteti veled a gyász érzését (vagy legalábbis elzsibbaszt), de miután kijózanodsz, sokkal erősebben tér vissza fájdalom és ezt hosszú távon nem lehet így folytatni.


Ha nem akarsz azonnal dokihoz fordulni, akkor legalább a barátaiddal találkozz, csinálj valami olyat, ami eltereli a gondolataidat és ki tudsz kapcsolódni. Valamit muszáj lesz találnod az alkoholon kívül, mert ezzel magadat teszed tönkre.

2017. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!