Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Két kérdés allergiával kapcsol...

Két kérdés allergiával kapcsolatban! Mi válthat ki május végén allergiát? Szemviszketésre bevált praktika?

Figyelt kérdés
Két éve alakult ki nálam az allergia. Május végén kezdődik, kb 3 hét. Kicsit folyik az orrom, de annál jobban folyik a szemem, és nagyon viszket. Voltam már háromszor alllergia vizsgálaton. Ebből kettőször kiderült, hogy semmire sem vagyok allergiás. A harmadikon,nagyon halványan előjött a mogyoró. De akár hol kap el, ez a fránya allergia, sehol nem tapasztalok mogyorót! Így május végén ti mire vagytok alergiások?
2010. máj. 26. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyárfa, azaz a fehér szösz.

Nálam is szemviszketés formájában jelentkezik, valamint irritálja az orrom, tüsszögök, és olykor a torkom is kapar.

Persze az okosok minden létező parkba és közintézmény közelébe ezrével ültetik ezt, szóval a május számomra is egy igazi felüdülés.

2010. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de a nyárfa, nem nyert. Külföldön élek, de itt még sosem láttam a nyárfának a fehér szállóját. Úgyhogy várok még lehetséges forrásokat.
2010. máj. 26. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:
én a parlagfűre és minden fűfélére allergiás vagyok. a szemem nekem is nagyon viszket, de fel is dagad, és akkor már csak a kalcium injekció segít. de van egy szemcseppem, ami nagyon nagyon jó. ha cseppentek belőle a szemembe elmúlik a viszektés. nemtudom, külföldön lehet-e kapni, a neve : Relestat. fehét a doboza és lilák rajta a betűk.
2010. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mogyoróra nagyon sokan allergiásak, és a szél messzire viszi a virágport, tehát akkor is lehetnek tünetek, ha látótávolságon belül egy bokor sincs. A nyárfára sokkal kevesebben allergiásak, csak a szösz miatt ő lesz a bűnbak (mert ugye a szösz az látszik, meg valóban zavaró is).
2015. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!