Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Böjtölés után ti is rosszabbul...

Böjtölés után ti is rosszabbul aludtok? Mit lehetne tenni, hogy 7-8 órát aludjak?

Figyelt kérdés

Szoktam lénapokat tartani (egészség céljából)

Zöldség és gyümölcsleveket ilyenkor nem fogyasztok


Csak víz, és diétás üdítő. Szerintem tehermentesíti a szervezetet.

Az alábbiakat vettem észre:

böjtnap után rosszabbul alszom; vagyis nyugtalanabbul... meg kevesebbet. Ilyen 4-5 órát. Ez természetes?


Alapvetően mindennap (minden este) használok nyugtatóteát (komló, citromfű, macskagyökér forrázva) meg macskagyökér kapszulát is veszek be este.


Nem tudom, miért aludhattam megint ilyen szarul... pedig 2 kapszulát is bevettem + ittam gyógyteát tegnap éjjel (többféle teakeverék összekeverve)


Hogy lehetne többet aludni?

Nekem igazából úgy önmaával az alvással is problémáim vannak... egy valag teát kell használnom a mindennapokban, hogy jól aludjak... mit lehetne tenni?


Ti használtok valamit böjtölés során? Vagy napközben dőltök le 20 percre? Hogy lehetne 7-8 órát aludni?

23/l



2017. szept. 26. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha az egészséges életmód számodra ennyire ártalmas, át kellene térned kevésbé egészségesre!
2017. szept. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem tehermentesíti a szervezetet."


Szerintem meg felborítja az alvásciklusodat. Amit megnyersz a réven, elveszíted a vámon. Szóval így nem éri meg.


Ha amikor nem tartasz ilyen böjtöt, nincs gondod az alvással, akkor felejtsd el a lénapokat.

2017. szept. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

A diétás üdítöben édesitöszer van, ami sokaknál okoz nyugtalanságot.


A nyugtatóteák meg macskagyökér meg végképp nem mindennapi használatra vannak kitalálva, hanem - ugyanúgy, ahogy az egyéb nyugatók/altatók - csak szükség esetére!


Ezen kívül a léböjt vízböl ÉS gyümölcs/zöldséglevekböl áll, mert ezekböl kapod meg a normál müködéshez szükséges ásványi anyagokat és minimális szénhidrátot - ezek nélkül a szervezeted stresszállapotba kerül, és emiatt (is) meg tudsz aludni.


HA ilyen napot akarsz tartani, akkor ne diétás üdítöt igyál (ami mellesleg minden, csak nem egészséges), hanem vizet, gyógyteákat (NEM nyugtató), gyümölcsleveket meg zöldségleveket.

2017. szept. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De mi a francnak böjtölni? Nem kell itt semmit "tehermentesíteni", az emberi szervezet hozz szokott már az évmilliók alatt, hogy naponta (többször is) kaját kap.
2017. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!