Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítség "ember" fóbiám van!...

Segítség "ember" fóbiám van! Példa lent. HELP? :- (

Figyelt kérdés

Ágnes kiváló háziasszony, de sohasem megy bevásárolni. Ugyanis utálja a boltokat és a piacot. Ha mégis rákényszerül, hogy elmenjen a bevásárlóközpontba, úgy érzi, mindenki őt figyeli, még a mennyezetre szerelt tükrökből is árgus szemekkel nézik. Ettől mindig ideges lesz, hiszen bármilyen kis ügyetlenség miatt kinevethetik.


Nagyon vigyáz tehát minden mozdulatára, nehogy valamilyen bakit kövessen el, és nevetségessé váljon. Aztán ott van a pénztár… Előre megfogalmazza, hogy mit fog mondani… Igyekszik magabiztosan mosolyogni, de a hangja halk, erőtlen. Ettől még jobban szorong, elpirul, torka kiszárad. Ráadásul még otthon is sokáig azon rágódik, mennyire nevetséges volt a viselkedése.


2010. máj. 28. 10:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta megfelelési kényszer -és igen az izzadás is nagyon jellemző
2010. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
ha nagyon nem megy a gyógyulás, akkor a világ még mindig kerekebb nélküled.
2010. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
anyád nélkül is kerekebb lett volna a világ hidd el.
2010. máj. 28. 11:48
 14/20 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmim volt meg egy enyhe depresszió évek óta. Aztán lett a pánik betegség mindenfélétől. Irtózok a tömegtől, a túlerős napfénytől, idegenhelyen wcre menni nehogy "meghaljanak", és még becsukok minden szekrényajtót elalvás elött. A legtöbb bajom a munkahelyemtől lett és az se segített, hogy busszal járok mindig mert falun lakom (ott meg tényleg bámúlják az embert mintha két fejem lenne)

De eljöttem táppénzre mert lett egy kisbabám :) A baba nagyonsokat segített s lett önbizalmam mert neki én vagyok a legfontosabb, a többiek meg levannak sz@rva.

Persze így még nehéz ha egyedül kell emberek közé mennem de már javulok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem vagy egyedül, mások is küzdenek ilyennel (lehet az is aki szembe megy veled az utcán) s van kiút.

Az izzadáson kívűl figyeld magadon rendesen alszol-e, fáradékonyság, nehéz légzés esetleg már alig kapsz levegőt, szédülés, émelygés, szúró érzés a bordáidnál.

Én ha nagyon ideges lettem az utcán vagy emberek közt akkor leültem s mélyeket lélegeztem. Bár nem szép dolog de nézegess másokat ilyenkor, jé ő mit vesz, valyon milyen kaját csinál belőle, milyen a ruhája, helyes-e vagy ilyesmi. Becsméreld magadban a cipőjét, vagy, hogy te miben látszol jobbnak nála. Ez ad egykis önbizalmat mert külön embereknek hiszed majd őket akik szintén esendők s nem csak egy embertömeg akik együtt nevetnek titokban rajtad. A birtoklás is egyfajta öröm s akkor már talán kicsit felis oldódsz ha nem csak feszengsz. Vegyélmagadnak meg pár apróbb tárgyat ami tetszik s légy kicsit kihívóbb. Ha azt érzed mindig néznek akkor igenis vegyél olyan cipőt vagy legyen olyan hajad ami kicsit feltünőbb s gondold azt, hogy tetszel nekik azért néznek.

Sok sikert :)

2010. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

nekem is hasonlóm van(szociális fóbia)

tudom, hogy nagyon szar:S

persze izzadás alap dolog hozzá (talp, tenyér, hónalj)

amúgy egyedül nagyon nehéz kimászni belőle, igazából az lenne a legjobb ha minél többet lennél emberek között, dehát mint tudjuk ezt sajna lehettlen leküzdeni

én is egyedül küzdök vele, sőt barátaim sincsenek nagyon, csak sodródok, dehát sajna nehéz felülemelkedni

18/L

2010. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ágnes fiú?
2010. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!


és igen Ágnes fiú -.-

2010. máj. 29. 09:15
 18/20 anonim ***** válasza:
Irány pszichiáter. Majd kapsz szorongásoldókat (xanax, frontin, ) vagy nyugtatót (rivotril) és kutya bajod se lesz. De lehet hogy lesz egy kis kivizsgálás a testi egézséged érdekében. Hiszen lehet h. nem mentális betegségről van szó
2010. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez nem szorongás, hanem már pánikbetegség. Keress egy pszichiátert, és ha lehet gyógyszerek nélkül old meg.
2010. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

nekem ugyanez a bajom. Annyival rosszabb, hogy én pánikbeteg is vagyok. Ha valaki nem normális hangnemben szól hozzám, legyen az akárki, annyira fáj, hogy nem kapok levegöt, elsötétül elöttem a világ és összeesek. Olyantól is pl ha rámszólnak valami miatt. Nagyon sokáig nem mertem sem boltba sem sehova bemenni. Most is csak segítséggel. 10 éve kezelnek ezzel a problémával, sikertelenül. Tehát nem tudom neked mi használna mert én már semmilyen pszichológusban nem hiszek...

22/L

2010. jún. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!