Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik a kullancscsípés jelei?

Mik a kullancscsípés jelei?

Figyelt kérdés
Találtam egy kullancsot magamon, de nem tudom megcsípett-e,nem viszket, nem piros sehol. Honnan tudom,hogy megcsípett-e, minden esetben észrevenném? Kiszedtük csipesszel,honnan tudom maradt-e bennem belőle?
2010. máj. 28. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:

kezdjük ott: a kullancs nem úgy csíp meg mint a bolha vagy a szúnyog. nem. belenyomja a fejét a bőrödbe és több napig élősködik rajtad mígnem jóllakik és kimegy.


szóval igen megcsípett. nem nem viszket. de ha piros körök jelennek meg a seb körül vagy netán rosszul érzed magad menj orvoshoz!

2010. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ha kiszedted, akkor megcsípett és ott ahol kiszedted. Ha csípett akkor szépen az a kis lapos teste el kezd megdagadni a vértől. A jóllakott kullancs akár borsónyi nagyságú testtel is rendelkezhet.

Ha csak simán leszedted magadról akkor még "csak" a helyet kereste.

Az, hogy bent maradt e valamelyik része a fejéből nehéz megmondani.

2010. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lapos volt és könnyen kijött,egy leheletnyit volt a bőröm alatt, nem viszket, nem piros. Akkor lehet,hogy nem csípett még meg? Hú, de jó lenne. Mit csináljak, ha mégis? Csak akkor kell dokihoz menni, ha rosszul vagyok?
2010. máj. 29. 00:26
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy láttam egyben volt ahogy kiszedtem,nem hiányzott a feje,és semmi nyoma csípésnek.
2010. máj. 29. 00:28
 5/10 anonim ***** válasza:
ha benn marad a fej,akkor az látszik,mert fekete a bőr alatt.De benn volt az,meg is csípett,ne reménykedj,a páromnak ugyan így volt.Aztán egy hét múlva 38 fokos láza volt,3 napig majd elmúlt,aztán visszatért a láz 2 hét múlva,de akkor már 40 fokos,és csillapíthatatlan.Agyvelőgyulladása volt.Szóval,ha 10 napon belül lázas leszel,akkor bibi,van....
2010. máj. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem látszik semmi fekete a bőröm alatt, meg még el is tudtam oldalra fordítani mielőtt kiszedtem, reggelre se viszket, nem piros.
2010. máj. 29. 08:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj. De ha mégis ahónod alatt körgyőrű szerű kiütés jelenne meg, ami nő, pár hét múlva, vagy hánynál, fejfájásod, lázad lenne( pár hét múlva) akkor említsd meg az orvosnak a kullancsot! Írd föl a naptárba, hanyadikán csípett meg(mert ez az) hogy szedtétek ki, hol jártál, hol szedhetted fel. Általában semmi bajt nem okoz, pláne, ha hamar kiszedik, a pánik a ritkán előforduló de súlyos esetek miatt van.A kullancs se mind beteg, valszeg téged egy egészséges kullancs talált meg, az semmit sem árt. Csak a fertőzött kullnacs veszélyes, de annak is csak egy kis része tudja átadni a betegséget.Nem sok eset, csak mivel súlyos betegségekről van szó, ezért vigyázunk.
2010. máj. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezeket a betegségeket lehet kapni.Ritkán, de sokszor az első tünetek enyhék, viszont a következmények súlyosak.

Ezért olvasd el ezeknek a tüneteit, és figyeld magadat, ha bármi jelentkezik, akkor érdemes orvoshoz fordulni, é sszólni a kullancsról.

[link]

[link]

Új cipőt már ne vegyél ! :) bocs.

2010. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább nézesd meg dokival, minthogy baj legyen belőle.Ő tudja mit kell tenni, és időben.
2010. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos, még élek.:-) Egyébként valószínű nem csípett meg, de azóta már utánajártam mit kell csinálni ha megcsíp egy kullancs, és egyébként megtudtam, hogy ha 7-8 órán belül kiszedjük akkor még nem fertőz.
2010. aug. 12. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!