Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítég. összetörtem. Nem...

Segítég. összetörtem. Nem bírom tovább. :S mit tegyek?

Figyelt kérdés
16éves vagyok. és most lesztek felháborodva hogy egy 16 éves nem törhet össze. de igen. 3éve kosárlabdázom. idén januárban közölték velem az edzőim hogy nb1es felnött csapatba igazolnak le. ez volt az álmom . ezért hajtottam. ezért küzdöttem. aztán 4 hónapja ( 1 héttel az első nb1es edzésem elött) edzésen térdsérülést szenvedtem. műteni akarták de nem mertem belevágni. 4hónap. most kezdek kiborulni. az álmaim a porba hullatak. talán soha többet nem játszhatok ha mégis soha nem leszak az mint aki voltam. belefáradtam a reménykedésbe. elfáradtam. egy roncs vagyok akit 4 hónapja még mindenki irigyelt. segítsetek. mit tegyek?
2010. máj. 29. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

műttesd meg a lábad és játsz tovább.

ennyi.

erre rájöhettél volna...

2010. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én megértelek,hidd el!Nekem is vannak álmaim,amiket ha derékba törne bármi is,biztosan ugyanígy éreznék,ahogyan most Te.De próbálj abba is belegondolni,hogy fontosabb-e egy álmod az egészségednél!Egy térdsérülés nem játék,ha nem kezelik,később a folyamatos terhelés hatására komplikációk léphetnek föl,vagy újra visszatérő problémáid lehetnek a lábaddal,ami később az egész gerincedre kihathat.Engedd,hogy segítsenek az orvosok,lehet,hogy a műtét után idővel újra teljesen a régi leszel!Persze megeshet,hogy nem,de ha meg sem próbálod,sosem derül ki! Emellett még csak 16 éves vagy,nagyon fiatal,sokáig szükséged lesz még a lábaidra,és belőlük csak egy pár van.Álmod,célod, és sikered az életben viszont még számtalan lehet a kosárlabdán kívül is!Fel a fejjel,kitartást és sok sikert kívánok Neked!
2010. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
mitha ez ijen rohadt egyszerű lenne... szerinted nem csináltattam volna már rég meg ha ezzel visszakaphatnám a régi életemet?
2010. máj. 29. 22:16
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi a másodiknak. de az edzésekre menekültem a problémáim elöl. ez volt az egyetlen menedékem. és hogy nincs.
2010. máj. 29. 22:21
 5/15 anonim ***** válasza:

Én értelek,hidd el!De ha nem vállalod a műtétet,valószínűleg nem is lesz több edzésed soha.Ha viszont vállalod és meggyógyulsz,előbb-utóbb lehet,hogy újra ugyanúgy játszhatsz ahogyan régen.Azért gondolt át!


Üdv:Az előbbi utolsó hozzászóló.

2010. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az sem lenne rossz megoldás, ha az életed nem csak erről szólna, és nem csak és kizárólag ettől várnád a boldogságot. Felnőttként sokszor nem úgy van, ahogy az megálmodtuk vagy szeretnénk, de ha nem akarsz ebbe beletörődni, és lelkes vagy, akkor próbálj ki minden lehetséges megoldást (az edződ és az orvosod is biztosan tud segíteni), hogy visszatérj ahhoz, amit ennyire szeretsz, és akkor se dőljön össze a világod, ha nem ilyen "komolyan", hanem hobbiszinten.
2010. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megértelek, mivel nekem is hasonló álmaim vannak és én is kosarazok. Az edzés az életem, és nem tudnám, hogy mit tegyek, ha én is hasonlóképpen sérülnék le. Tudom, hogy nem sokat segíthetek, de azért megpróbálom. :) Ne emészd magad ezen, tudom, hogy nehéz, de próbálj meg ne ezen agyalni. Tovább kell lépni, próbálj meg abba belegondolni, hogy neked megvolt az esélyed, hogy NB1es legyél, de az élet nem úgy akarta. Lehet, hogy sokkal szebb jövőd lesz, mit ahogy most gondolod és még jobb eredményeket is elérhetsz. Az akaraterő a legfontosabb!! Remélem, hogy segítettem neked! És még egyszer: Az álmaid még nem vesztek el, mert erős vagy és el tudod érni azt, amire vágysz!!
2010. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.:D
2010. máj. 30. 14:11
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia,

megértelek,velem majdnem ugyanez volt.

Évekig hajtottam hogy mehessek a VB-re (uszonyosúszás) ,majd mikor sikerült,elszakadt egy ín a lábamban és nem mehettem (habár az indulás időpontjára teljesen jól voltam,de az edzőim nem engedtek, felesleges pénzkidobásnak tartották)

Addig úgy edzettem mint egy őrült, napi kétszer másfél -két órát,szakadatlanul, semmi sem állított meg. És igen: én voltam a sztár,mindenki irigyelt.

De aztán.. hiába hogy felépültem, nemsikerült már pszichikailag rendbekapnom magam,így soha többé nem úsztam már olyan jól hogy sikerültjön a kijutás a VB-re...mert nemláttam reálisnak már,mivel ekkorát csalódtam,nemtudtam

16 éves voltam ekkor... Most 19 vagyok,és sajnos az úszást már abbahagytam. DE, nemadtam fel a küzdelmet, megtaláltam azt amiben jó vagyok még - a kémia. Szóval nekifogtam egy nehéz fősulinak és egyelőre megy. sikeres vagyok... :)

kívánom hogy Te is találd meg még azt ami miatt érdemes küzdened és kilábalnod a "roncs"-ságból!

2010. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
énis a kémiának estem neki.:D jövöre megyek faktra.:D
2010. jún. 1. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!