Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Összetörtem, és ronggyá...

Összetörtem, és ronggyá mentek az idegeim. Mit tegyek? Tanulnom kell, nem kapok munkát, nincs pénzem. Nincs pénzem, nem tudok tanulni.

Figyelt kérdés

Végzős szakmunkástanuló vagyok,holnap töltöm a 18-at. Az okait nem részletezném,mert nem lényeges jelen esetben,de 15 évesen elköltöztem otthonról,azóta párommal élek. És azóta egyszer kaptam egy pár hetes munkát feketén,azóta semmi.A családit anyám veszi fel(jövőhónaptól már nem,eddig nem engedélyezték saját jogon).Tanulni akarok még.A szakmám jó egynek(szabó) de nem ezzel akarok foglalkozni. Mikor választani kellett,ez volt,meg a fodrász. Ezt választottam.


Most egy fél éve beleástam magam azokba a dolgokba ami tényleg érdekelne(informatika és nyelvtanulás). Szeretnék középfokúzni angolból(4éves korom óta tanulom) és ECDL vizsgát tenni. De nincs miből. Szaros 80ezerből élünk ketten,albérletben. Anyósék ill. nagyszüleim ha tudnak,segítenek,de nem mindig tudnak. Jövő nyáron adódna lehetőség kimenni külföldre,letelepednénk ha minden jól megy. De én,így,semmivel? Hogyan tegyem le a vizsgákat?!


Végzősnek ugye van tablója,szalagavatója,ballagása,ami állítólag kötelező. engem nem érdekelne különösebben,de kötelező. Már minden szemét én vagyok,mert nem kettes átlagom van,mint az osztálynak,hanem 4,5,elég ok a pikkelésre még egyes tanároktól is(!).

Nem tudom kifizetni. Nincs miből. Kajám van itthon,éhen nem veszek,rezsi ki van fizetve,de semmi másra nincs. 2éve,ha új ruhám van,azt mamámtól kapom,mert nekem nincs rá. El vagyok keseredve.Az álmaim a padlón,az életem egy nulla,párom annyit dolgozik a semmiért,hogy nem is látom szinte,csak napi 1-2 órát...

Összefoglalva: tanulnék,de nem tudok,csinálnám,de olyan vagyok mint egy a víz tetején kapálózó fuldokló ember. Mit tegyek? Kérlek,adjatok tanácsot,nagyon el vagyok keseredve.


2011. szept. 27. 15:35
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
90%

Középfokú angol nyelvvizsgát szerezhetsz ingyen is. Ha emelt szintű érettségit teszel angolból, és 60%-nál jobban sikerül, akkor kapsz. (A követelmény egyébként ugyan az, mint ha középfokon nyelvvizsgáznál.)


Azzal, hogy mások b*szogatnak, bár nehéz, de nem kell foglalkozni, nem érnek annyit. Csak irigykednek. A szalagavatóra pedig nem kötelezhetnek. Nyilván majd az miatt is kinéznek, ha kihúzod magad alóla, de ha nem akarsz, akkor nem mész és kész.


Sok szerencsét!

2011. szept. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem tudok leérettségizni sem. Szakmunkásképzőben vagyok. Abból is a legalja.
2011. szept. 27. 15:44
 3/22 anonim válasza:
9%
15 évesen nem fickózni kellett volna, hanem megfogadni anyu tanácsát, ne csodálkozz most..Kérdezd meg a "párod"-at, hogy most mit csinálj..
2011. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a szalagtűző, sem a tabló! Nem kötelezhetnek rá!
2011. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

Szalagavatóra tényleg nem kötelezhetnek, azzal tudsz spórolni.

Amúgy meg: diákmunka!! Regisztrálj az összes diákszövetkezetnél. Szépen lassan összejön majd a pénz a nyelvvizsgára, aztán másra is.

2011. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

15:49!!!!!!!!! Te mekkora bunkó egy ember vagy!!!!!Honnan tudod, hogy miért költözött el otthonról????????????????

Ne ítélkezz, amíg nem tudod a körülményeket!

2011. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
bocs,akkor mégis ki kell fejtenem: apám alkesz és vert,anyám meg nem adott enni,és ha nem költözöm,intézetbe adott volna! így már stimmel? köszönöm a szívderítést... jól esett.
2011. szept. 27. 15:56
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez képest milyen lehetett pl a német megszállás alatt, amikor nem lehettél biztos abban sem, hogy a következő sarkon nem kapsz a nyakadba egy gránátot, vagy nem lövik-e szét a házad az oroszok, mire hazaérsz.


Ne érts félre, nem beszólás akar lenni, csak hátha ebből erőt merítesz. Sokan vannak így, a lényeg, hogy ne ess kétségbe, hanem nyomd tovább keményen. Ha jól értem, még max egy évig kell kihúzni valahogy. :)

2011. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a második válaszoló okoskodására semmi szükség. Ő így döntött, és most, dögöljön meg? Ugyan kérlek.


A kérdezőnek azt javaslom, hogy fiatal, és vannak céljai: menjen külföldre. Vállalj fizikai munkát, mosogatást, akármit, elég jól lehet keresni. Még a nyelvtudás sem annyira fontos. Ebből a pénzből meg amit a párod dolgozik majd kint, simán tudtok félretenni. Ha nem maradtok kint, akkor itthon fedezni tudod belőle az iskolát, a nyelvtanulást. Fiatal vagy, albérletben laksz, nincs gyerek, stb. Semmi ami miatt "nem lehet" elmenni. Csak a suli, azt vagy felfüggeszted vagy befejezed és utána azonnal mész. Én csak ezt az egy utat látom, pedig jómagam egyetemista vagyok, de az első adandó alkalommal külföldre megyek. A mostani helyzet ha nem is tarthatatlan, de nincs feltörés belőle, ezt te is tudod.

2011. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%

Szia!


Először is fel a fejjel!


Én is voltam hasonló szituba, de ott volt lehetőség diákmunkára! Olyat nem tudsz vállalni?

Nem sokat fizet de annyit kapsz hogy eltengődj belőle..

De ez csak átmeneti megoldás..


Tippem:


Én a helyedben elmennék külföldre mosogatni síszállodába vagy takarítónőnek, kemény munka de többet kapsz mint otthon a szállásod, kajád biztosítva van..

Napi 10-14 órákat is dolgozhatsz..

Pasidat is vidd magaddal, mosogat majd ő is.. Pár év alatt meg tudod magad szedni.. ott úgyse tudsz költekezni..

Egy mosogatónő pl Ausztriában többet keres mint itt egy mérnök! Tudom hogy ciki meló de majd később rádöbbensz hogy azt kell csinálni amit megfizetnek..


Ha már elég pénzt gyűjtöttetek ketten akkor hazajöttök vesztek egy kis lakást vagy béreltek utána elkezditek itt az életet..


Mivel lesz pénz beiratkozhatsz pl egy fodrász suliba, gyorstalpalóba.. Meg van a papír szerzel egy kis tapasztalatot és nyitsz magadnak egy kis fodrászüzletet..


Kb így csinálnám..



Én anno szakmunkást végeztem, utána érettségi majd műszaki diplomát szereztem.. Sulis évek alatt végig melódiákos voltam.. utána lett egy "normális" munkahelyem nem kaptam előrelépési lehetőséget.. csak munkát! Fizum Ekkor már 140-180ezer körül mozgott..

De én ennél többre is képes vagyok! Elmentem egy gyorstalpalóba majd ki Németországba dolgozni..


Itt nagyon kemény melóval keresek 700-900ezer Ft között egy hónapban, szállást is állják!

Már csak azt bánom hogy nem előbb léptem!


Már több mint fél éve kint vagyok az eleje volt nehéz de most már nagyon jó!



Ui: vigyázz a közvetítőkkel, pénzt ne adjatok egyiknek sem!! Nem kérhetnek érte! Sok a csaló..



Hajrá!!

2011. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!