Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomásosok! Ti mit...

Magas vérnyomásosok! Ti mit éreztek ha felugrik a vérnyomásotok?

Figyelt kérdés

Tavaj télen gyakran volt ilyen érzésem,most hogy beàllt a hideg,újra sokszor előjön és kivàncsi vagyok,okozhatja-e vérnyomàs kiugràs?

Hirtelen jelentkező nagyon szapora szívverés,puffadàs szerű érzés mintha annyira puffadna a gyomrom,hogy alig kapok levegőt,szapora légzés,gyengeség föleg a làbamban,remegés,néha gyakori vizelési inger,az arcom hirtelen "nyúzottà" vàlik:tàskàs szemek,néha elsàpadàs,màskor kipirulàs,végül hidegség érzés,szinte hidegràzàs.A szapora pulzus ilyenkor ülő vagy felvő helyzetben javul.180/100- körüli vérnyomàsnàl szoktam ezt érezni,de volt màr olyan,hogy felszökött a vérnyomàsom,de semmi különöset nem éreztem

.


2017. nov. 5. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Küzdöttem egy ideig magas vérnyomással, nekem olyankor megfájdult a fejem és úgy éreztem, hogy ki akar dülledni a szemem. Utóbbinál nagyon magas volt a vérnyomásom.
2017. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem olyankor fáj a fejem és úgy érzem mintha egy gombóc lenne a torkomban, és nagyon szaporán ver a szívem, ami ruhán keresztül is feltünően látszik.
2017. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fejfájás szokott jelentkezni olyankor, illetve érzem, hogy nagyon gyorsan dobog a szívem.
2017. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És nàlatok milyen magas ilyenkor a vérnyomàs?mit csinàltok hogy jobban legyetek?
2017. nov. 5. 16:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 160/100-as vérnyomás volt a legmagasabb. De nyilván orvoshoz fordultam és gyógyszerrel kordában lehetett tartani. Neked is ezt javaslom. Fordulj belgyógyászhoz és be kell állítani a vérnyomásodat gyógyszerrel és akkor nem lesz magas.
2017. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szedek gyógyszert.Először csak béta blokkolót szedtem reggelente, de most lassan 1 éve kaptam vérnyomás csökkentőt is, béta blokkolót reggel, vérnyomáscsökkentőt este kell bevennem.Nyáron jó elvoltam, most hogy bejöttek a hidegek, ugrál össze-vissza.És folyamatosan ezen parázok.Esténként meg hajnalban ugrik fel, pedig este beveszem rendesen az 5 mg-os coverexem.
2017. nov. 5. 18:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor vissza kell menni orvoshoz, mert akkor valószínűleg vagy kapsz másikat, vagy más dózisban kell kapnod. Tehát változtatni kell.
2017. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Van sürgősségi tablettám, tensiomin, de nem szeretném gyakran bevenni, mert úgy tudom, árthat.Viszont ha felmegy ilyen magasra akkor nagyon megijedek és úgyis beveszem:( Ügyeletes doki szerint fiatal vagyok még (42 éves) nem kell félnem nem halálos a 180/110 .Meg nem is

sűrün van ilyen, kb havi egyszer de hát akkor is ijesztő.kedden tudok eljutni orvoshoz.hogy éljem túl addig ?

2017. nov. 5. 18:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap volt ilyen tapasztalásom, amikor feljöttem a pincéből (2 emelet), akkor elsötétedett a világ, meg kellett támaszkodnom, elmúlt, de megmértem a vérnyomásom azonnal 170/95 lett. Pár óra alatt lement 140-150 közé, de ma reggel is 150 volt. Korábban ilyen magasat nem mértem. Nekem már több. mint 10 év óta van ilyenkor a tél beköszöntével kezdődően
2017. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, utolsó! Talán lehetett tegnap valami a "levegőben".Ügyeletes doki szerint volt front.Néha azt is eléggé megérzem.Nos, érdekes ez, hogy a hideg beköszöntével így meghülyül a vérnyomás.Azt írják orvosi oldalakon, hogy ez az idősekre jellemző, hogy hidegben felmegy nekik, de én nem vagyok idős úgyhogy nem értem miért.Az tuti hogy a vegetatív idegrendszerem a padlón van.
2017. nov. 5. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!