Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a rosszulét a magas vérnyom...

Ez a rosszulét a magas vérnyomástól van vagy ez pánik roham?

Figyelt kérdés

Néha ràmjön egy rosszullét és olyankor nagyon felmegy a vérnyomàsom.Nem tudom eldönteni hogy akkor most pànikrohamtól megy fel a vérnyomàsom vagy a megugrott vérnyomàsom okoz pànikszerű tünetet??

Ezt érzem olyankor:

Valami "nem stimmel"érzéssel kezdődik úgy erzem mintha nagyon szorítana vagy puffadna a gyomromnàl és alig kapok emiatt levegőt.Kipirulok vagy elsàpadok,ekkor hirtelen nagyon gyorsan kezd verni a szivem meg sem birom szàmolni a pulzusom.Remegeg mindenem,a làbamban ugy befeszülnek az izmok hogy alig birok menni.kapkodom a levegőt.Néha ilyenkor nagyon melegem van utàna ràz a hideg.A vernyomàsom ilyenkor képes 180/110-ig is felmenni.Ez a roham kb 1-2 percig tart aztàn gyorsan el is mulik de a vérnyomàsom nehezen rendezódik utàna sürgősségi tabletta is nehezen viszi le.

Ez a roham szinte kizàrolag menstruacio 2.napjàn vagy pont a két mensi közötti 14. Napon fordul elő.Régebben viszont gyakoribb volt.Most ezekre a napokra korlatozodott.mi lehet ez?Szervi bajt még nem talaltak.


2017. okt. 29. 05:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Hormonszint ellenőrzése laborvizsgálattal?


Közvetlenül vagy közvetetten tartós traumatizáló tényező(k)?

2017. okt. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Voltam nemrég nőgyógyàszati hormon vizsgàlaton.Ez a vérkép sem mutatott semmi kórosat.42 éves vagyok.mindig is elég egészségesen életmódot eltem.

Truma hàt azt nem mondhatnàm.Bàr elég sokat tudok stresszelni mindenen.A munkàm pedig fizikailag néha nagyon fàrasztó.

2017. okt. 29. 06:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem tarkó felőli fejfájással indul, a többi stimmel...pánikbetegség.
2017. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok.


Szerintem simán lehet a klimax előjele is ez a tünetegyüttes. Hőhullámot nem érzel? (Nekem az a legrosszabb...)


Üdv:43/N

2017. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hőhullàmot csak ritkàn,de utàna ràz a hideg es jéghideg a kezem làbam.De előtte meg forrö mintha làzam lenne.

Klimaxot kérdeztem a nögyógyàsztól a hormonos vérvétel utàn és azt mondta hogy tuti nem vagyok még a klimax közelébe sem.Ö kardiológiàt vagy pszichiàtert javasolt.

Több mint 10 éve vannak ilyen tüneteim.csak valami mindig vàltozik.Régen ezek a rosszullétek mindennaposak voltak és durvàbbak.Volt sulyos agorafóbiam is.Ez elmúlt gyógyszer nélkül.A rosszullétek is ritkàbbak.Tavaly télen szinte minden hónaoban egyszer elöjött.A nyàron nem volt egyszer sem.most hogy újra itt a hideg,megint kezdődik.Most a ciklusom bizonyos napjain jön csak elő ilyen ijesztően nem tudom miért.A vérnyomàskiugràs aggaszt leginkàbb.De amúgy Pms-töl is szenvedni szoktam.

2017. okt. 29. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez bizony valószínűleg pánikroham.
2017. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!