Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tartós fájdalom esetén hogyan...

Tartós fájdalom esetén hogyan lehet fájdalmat csillapítani?

Figyelt kérdés

Ha valaki betegség miatt haldoklik, vagy legalábbis ahhoz közeli állapotban van (lehet, hogy 1-2 évet él még, de bármikor bekövetkezhet a halála),

nem akar kórházi ellátást, hanem otthoni elfekvést, és algopirinnel csillapítja fájdalmait, mit lehet tenni?


Ugyanis az algopirint csak egy bizonyos számú napig szabad szedni, utána veszélyes mellékhatások léphetnek fel.



2017. nov. 21. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha valaki amúgy is a végső stádiumban van, akkor nem kell az algopirin káros hatásával számolni, ha a fájdalmakat viszont csillapítja. A káros hatások amúgy is abnormálisan magas adagoknál jelentkeznek. Egyébként meg erre szolgálna a marihuána, hasis és más kevésbé káros drog, amit a fafejű bürokraták nem engedélyeznek. Persze jó az alkohol is, ha használ. A morfinhoz nehéz hozzájutni.
2017. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aki egy-két évig él, az nem haldoklik. És az algopirinnál 100 x hatásosabb fájdalomcsillapítók vannak.
2017. nov. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Előző, engem őszintén érdekelnek hatásosabb, az algopirinnél

nem drágább fájdalomcsillapítók.


Sorolj légyszíves ilyen szereket, megoldásokat, és azt is, hogy receptre kaphatóak-e, és a mozgásképtelen beteg számára hogyan lehet igényelni az általad ajánlott szereket? (Pl valamiféle felhatalmazást, kérvényt kell íratni vele, hogy elhozhassam számára? Stb)


Egyébként mivel nem vagyok orvos, megsaccolni se tudom, hány évig fog még élni az illető. Csak azt fogalmaztam meg, hogy maximum 1-2 éve lehet hátra, de valószínűleg sokkal kevesebb (pl az illető beteg sacca szerint).

2017. nov. 21. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!