Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az létezhet, hogy vérnyomás...

Az létezhet, hogy vérnyomás csökkentők átállításakor nem azonnal megy le tartósan a vérnyomás, hanem egy közepes szinten stagnál?

Figyelt kérdés
Régebben Nevotensből kellett napi felet szednem.Akkoriban is ingadozott a vérnyomásom rendesen, 115-től 180-ig volt minden, de délelőttönkét, szóval napközben általában 120/ 80 volt.Szóval gyakran ennyi volt.Aztán kb 8 hónapja coverexet is kaptam mellé, abból este kellett egyet bevenni naponta a Nevotens mellé, de köhögtem tőle és most 2 hete új házidokim lett és a Coverexet lecserélte Valsatan 80mg ra, ez eténként kell, plusz a Nevotenst megemelte napi egy szemre, az meg reggel.Érdekes módon, azóta nem megy 130 /80 alá a vérnyomásom.130/80, 140/90 között mozog már pár napja, szóval sok javulást nem tapasztalok.Lehet hogy pont amiatt mert sok? Vagy legyek türelmes és majd megy az lejjebb is? Mostanában sok stressz ért, pánikos is vagyok meg kissé depis.De azért idegesít, hogy a megemelt gyógyszer meg ez az új sem viszi le igazán.Miért lehet ez? Az lehet hogy a gyógyszerátállítás miatt most kicsit ilyen határértéken stagnál? Tegnap felugrott 160-ra.
2017. nov. 28. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem kellett kb. 2 hét mire beállt 120 körülire a vérnyomásom, én 160 mg-os Valsartant szedek.
2017. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És neked mennyi volt azelőtt? Mit jelent az hogy beàll? Azt jelenti hogy utàna màr sosem megy 120 főlé?
2017. nov. 29. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!