Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetett hányingerem?

Mitől lehetett hányingerem?

Figyelt kérdés

Tegnap este ettem csokidarabos kekszet, 150 grammosat (szerintem az nem olyan sok, hogy bajom lehessen tőle) és egy fél-1 órán belül iszonyatos hányinger tört tám, ez volt kb éjjel 1 óra körül és egészen 4ig kínzott. Végül nem hánytam, de már azt kívántam, inkább jönne ki, pedig irtózom tőle. Közben megmértem a vérnyomásomat is, ami 120 körülre ment fel (nekem általában 105 a max, afelett már rosszul érzem magam), a pulzusom is nyugalmi állapotban 95 volt. Reggel 5kor párom ment dolgozni, és én is felébredtem vele, addigra elmúlt, meg aludtam is egy órát kb, mert végre sikerült elaludnom.

Szerintetek mitől volt ez? Éreztem, hogy kicsit ég a gyomrom, meg ugye feküdtem és a nyelőcsövem is marta, lehet, hogy reflux? Vagy az nem ilyen? Ha vírus lenne, akkor menne a hasam is, vagy hánytam is volna nem? Igaz, közben egy kicsit lágyabb székletem volt egyszer, de azt betudom az idegességnek. Tegnap délután amúgy 2 pizzástáskát, egy kókuszrudat, egy kinder joyt, egy tejfölös-salátás pizzát (csípett rajta a lilahagyma) és a csokiskekszet ettem, lehet megkavartam vele a gyomrom? Vagy esetleg a stressz? Este volt egy beszélgetésünk, amitől eléggé ideges lettem.


2017. dec. 4. 11:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Emellé a hideg is rázott, kocogtak a fogaim és jéghidegek voltak a végtagjaim, pedig vastag takaró alatt feküdtem. Úgy érzemm mostanra már jobb lett, vagyis már csak pszichésen képzelem be, mert amúgy hányásfóbiás vagyok, de ez egészen más érzés, mint ami éjszaka kínzott.
2017. dec. 4. 11:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól is lehet, hogy alig ettél valami normális ételt.
2017. dec. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


De persze a stressz/szorongás is be tud kavarni.

2017. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, azért gondoltam mert össze vissza ettem kicsit. Előző 2 nap meg alig ettem valamit, mert 2x500 kilométert utaztunk, olyankor meg nem tudok enni.

Azóta is pszichésen érezgettem azért, de ez már nem "igazi" volt. Vettem be B6-ot, pár órája abbamaradt, most ettem egy pici csomag ropit, meg vettem háztartási kekszet is.

2017. dec. 4. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!