Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tökéletes labor + egy millió...

Tökéletes labor + egy millió negatív lelet: foglalkozzak a rosszulléteimmel? Meghalhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hosszú és tömör lesz. Köszi, ha elolvasod.


-1 éve zúg mindkét fülem folyamatosan. Kb nyár óta kicsit enyhébb. Koponya MRI, füll-orr-gégész, audio vizsgálat negatív.


-Emellett magas pulzus. Sokszori rosszullétek. Először 2xfél Betaloc, majd 1xegész Betaloc ZOK tabletta reggel, majd 1xfél Lokren tabletta reggel, mert a Betaloctól élőhalott voltam. Pánikra gyanakszanak.


-Pszichológushoz járok, néha jobb, néha rosszabb. Volt kb 3 hónap kihagyásom, dupla akkorát ütött vissza a pánik.


-Új gyógyszertől ... ? Fronttól ... ? 3 rosszullét pár napon belül: szorító mellkas, szorító gyomorszáj, jobb lapocka alá kisugárzó fájdalom, fejben pumpálás érzése, fül bedugulása, félelem, magas vérnyomás (145/110, p:100, másszor alacsony vérnyomás (95/60, p:75). Ma nagyon megijedtem, hogy már a hátamba is kisugárzik.


-Vérkép, EKG, mellkas rtg jó volt, amikor először rosszul voltam és kórházba mentem. Reflux ellen kaptam gyógyszert, bár nem érzek gyomorsavat, doki szerint az nem is feltétlen érezhető, attól még kihat a szervezetemre.


Kérdés: mit tegyek? Aggódjak, féljek? Ha rámjön a rosszullét, halálfélelmem van. Attól félek, hogy 2 mp és meghalok. De utána csak jobban leszek. Nagyon új még nekem ez a sok intenzív rosszullét. Olyankor szédülök, mellkasom-hátam fáj, pumpál a fejem.


Mit tegyek? Hová forduljak? Mit próbáljak még ki?


Egy elkeseredett 20 éves lány


2017. dec. 5. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy-hormonokat is vizsgáltak?
2017. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Januárban a TSH 2,05 volt. Referencia: 0,27 - 4,20

Akkor ez elvileg jó.

2017. dec. 5. 20:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez menj, ha pánikbetegségre gyanakszanak, pszichiáter tud segíteni.
2017. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mi alapján tudhatom, hogy az az adott szakember a megfelelő nekem? Nem vagyok benne biztos, hogy jó a pszichológusom.
2017. dec. 5. 21:02
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Pánikbetegségre legjobba kemény fizikai munka: hajnali 3-kor megetetni és megfejni a marhákat, utána megfőzni az ebédet, hatkor kimenni a krumpli/kukoricaföldre kapálni délig, ebéd után nekiállni a nagymosásnak teknőben, estére vacsorát készíteni az embernek meg a gyerekeknek, utána megstoppolni a szakadt ruhákat majd 8 után beleszédülsz az ágyba és kelés megint hajnalban.
2017. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
pánikbetegség. irány a pszichiáter. nem pszichológus PSZICHIÁTER. nem pedig össze vissza szedj szívgyógyszereket 20 évesen
2017. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És a pszichiáter gyógyszereivel (nyugtató, hangulatjavító) előrébb leszek??? :( A Betaloc ZOK-tól is élőhalott voltam.
2017. dec. 5. 22:29
 8/12 anonim ***** válasza:
pszichoterápiáról hallottál már?
2017. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Betalloc ZOC nem biztos, hogy megfelelő neked. Csak alkalmanként kellene bevenned, ha kiugrik ideg alapon a pulzusod. Erre nyugtatót fog az orvos felírni. Tudom, mert évek óta én is hasonlóval küzdök. Neked ideg alapon megy fel a pulzusod, és amikor megnyugszol, akkor meg alacsony lesz a vérnyomásod.
2017. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oké, nem vagyok orvos, de meglehetősen vágom a témát. Egyértelműen idegi alapon van, azaz szorongás/pánik. Semmi veszteni valód nincs, és egy próbát megér. 5-8 napig szedjél frontint, vagy xanaxot. Nem kell sokat, neked bőven elég lenne 2x-3x 0.25. Ennyi idő alatt nem szoksz rá, és ha ez idő alatt egyszer sem vagy rosszul (vagy csak érezhetően enyhébben), akkor a szorongás, pánikrohamok okozzák a tüneteidet. És innen már el lehet indulni a célirányos gyógyítás felé, mintsem fölöslegesen szednél gyógyszereket.
2017. dec. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!