Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szemöldöknél gyulladt szőrtüsz...

Szemöldöknél gyulladt szőrtüsző / betokosodott tüsző, mit tegyek? 2-3 hete megvan. Bőrdokihoz nem tudok elmenni. Képeket is csatolok. Tetran kenőcs jó rá?

Figyelt kérdés

A bal szememnél, a szemhéjamnál szedtem szőrt 2-3hete.

Először nagyon kicsi volt, azt hittem pattanás (vagy az is volt? passz) nyomogattam.

Kb. 5 napja kezdett el húzódni, fájni előbb is fájt kicsit.


Lehet hiba volt nyomogatni.

Nem gennyedzik, olyan, ilyen nagy csomó, vagyis bog. Kb. 1, vagy kicsivel nagyobb, mint 1 cm átmérőjű.


Ilyen:

[link]

[link]


Mit tegyek vele?

Ma vettem rá Tetran kenőcsöt (nem vényköteles, nincs ráírva, hogy szemkenőcs, csak maga a sima Tetran kenőcs)

A gyógyszertáros mondta, hogy mivel nem szemkenőcs, óvatosan krémezzem, vékonyan a szememnél.


Olvastam neten, hogy szemnél nem szabad ezeket a gyulladt dolgokat nyomogatni, mert a szemüregre is rámehet...


Viszketett is, kb. 2 napja, próbáltam nem vakarni.

Most nem viszket, csak fáj, kicsit húzódik.


Bekrémeztem Tetrannal...

Kb. 2 napja kezdett lilás lenni...

El fog múlni magától? Vidéken tudnék bőrdokihoz csak elmenni, itt Pesten nem.


Lemegy magától a gyulladás, ha krémezem?

Vagy érdemesebb lenne bőrdokihoz elmenni? (most zh-k, beadandók vannak, de ha nagyon fontos, hazautazom)


Ti mit javasoltok?

23/l



2017. dec. 6. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem szőrtüsző szokott néha ilyenre begyulladni. Szerintem bármilyen gyulladáscsökkentő krém jó rá, a többit meg megoldja a bőröd maga, csak idő és türelem kérdése. Én azt mondom, hogy a krémezésen túl ne csinálj vele semmit, mert sokkal csúnyábbá és fájdalmasabbá válhat, ha nyomkodod, vagy ha tűvel megpiszkálod és nem jól sikerül.
2017. dec. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csúnya gyulladás, kend csak a Tetrannal, illetve tehetsz rá jó meleg kamillateás pamacsot is. Két kimenetel lehetséges, vagy felgyűlik benne váladék, ami fájdalmasan, de kinyomható, vagy pedig a gyulladáscsökkentőtől felszívódik, de ez tarthat akár 1-2 hétig is, sőt, ennél tovább fennálló gyulladással is találkoztam már.

Kenegesd, ha a hét végéig nem javul semmit, akkor én javasolnám a bőrgyógyászt, egyrészt amiatt, amit írtál, másrészt pedig ilyen csúnya gyulladásnak kezeletlenül helye marad, akár hegesedhet is, és gondolom nem szeretnéd egy szőrtüsző gyulladás nyomat viselni örökre.

2017. dec. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!