Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit csináljak az arcomon lévő...

Mit csináljak az arcomon lévő 1,3cm átmérőjű pattanással?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz helyen van, a szemem alatt kb 2cm-re, az orromtól 1,5cm-re, nem merem megnyomni. Már régóta ott van, de eddig nem volt gyulladt és ekkora. Korábban ha megnyomtam akkor enyhén feldagadt az arcom, és nem jött ki. Elég sok mitesszer van a szemem alatt, olyan mint ha sok egyesült volna a bőr alatt. Gentamycin Wagner kenőccsel kenem, de nem nagyon használ. Mit tegyek?

2014. jún. 30. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy kozmetikust ajánlanék erre.Az legalább szakszerüen távolitja el.A mitisszereket is kigőzölné,így lehet tökéletesen megszabadulni tőlük.
2014. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Először is ne piszkáld. Majd magától megérik.

Kenegesd valamilyen mentolos ecsetelővel és néhány nap múlva talán visszahúzódik.

Ha mégis meggyűlne akkor kamillával mosogasd és ecseteld tovább és szépen elmúlik.


De a legjobb az lenne ha elmennél egy kozmetikushoz ő tudna szakszerű tanácsot adni neked.

Egyszer ki lehet bírni anyagilag is.

2014. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Meg kéne nézetni bőrgyógyásszal. Pont olyan helyen van az arcon, ahol tilos nyomkodni a pattanásokat. Ha helyileg ható antibiotikumos kenőcs (Gentamycin...) nem jó, akkor elképzelhető, hogy szájon át kéne szedni antibiotikumot. Ezt csak orvos tud felírni, így érdemes megmutatni.
2014. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kozmetikushoz nem igazán szeretnék menni.. elég kellemetlen ez nekem
2014. jún. 30. 14:03
 5/18 anonim válasza:
73%
AZ már a te bajod, hogy nem vagy hajlandó kozmetikushoz menni.. Majd szépen elkapargatod és egy jó nagy seb, később folt lesz az arcod közepén. Ilyen kis kenőcskékkel meg sokra nem mész.
2014. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
kapargassa a villám
2014. jún. 30. 14:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyászhoz menj, ne kozmeikushoz. Addig is Betadinnal kenegesd, nekem ez a nagy, kemény pannatános gumókat is mindig eltün teti, napjában többször kend át vele.
2014. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Bocs 7 es,de az ilyen dolgokban sokkal többet,tud egy kozmetikus.Neki ez a dolga minden nap.A bőrgyógyász meg csak esetenként találkozik ilyennel .A mitisszereket sem fogja nyomkodni ott .
2014. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Jah,az átkenegetés meg annyit ér,mint halottnak a csók.

Előző

2014. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért ne találkozna pattanással ritkán egy bőrgyógyász? És mégis mi van, ha nem is pattanás, mert ugye jönni nem jön belőle genny, ahogy a kérdező írta. Ne haragudj, de szerintem igenis bőrgyógyásznak kellene ránéznie, mert mit csinál a kozmetikus? Jól kinyomja? Tudod mit okozhat azon a helyen, ha kinyomja a pattanást? Ezt: [link] A bőrgyógyász legalább tisztában van ezzel és megfelelő terápiával meg tudja gyógyítani. Lehet lepontozni nyugodtan. #3-as voltam
2014. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!