Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mért érzem furán/rosszul...

Mért érzem furán/rosszul magam a koffeintől (energia ital, kávé)?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy ha megiszok egy kávét utána furán érzem magam, de nem olyan mintha fent lenne a vérnyomásom, hanem inkább mintha valami más tudat állapotba kerülnék. Megváltozik a gondolkodásom, jó kedvem lesz, valamint össze vissza csapong az agyam, meg mintha kicsit hallucinálnék is. Egy dolgot tudok már előre, hogy hanyagolni fogom mostantól, de azért kíváncsi vagyok mit mondtok erre...

2017. dec. 7. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
38%
Azért a vérnyomásodat is nézd meg ilyenkor. Régen én is éreztem így magam mikor még nem szoktam hozzá. Egyszer nagyon fáradtan túl sok kávét ittam és mindenen röhögtem mintha be lennék rúgva. Azóta én is csak óvatosan iszom, kisebb adagot csak ha nagyon muszáj. Van aki érzékenyebben reagál. Nekem az alkohol is jobban megárt mint másoknak. Egyéni érzékenység.
2017. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
38%
A kávét azért isszák az emberek, hogy kihasználják az élénkítő hatását. Ezt úgy éri el, hogy megemeli a vérnyomást, ez pedig egyeseknél az általad leírt tüneteket (is) produkálja.
2017. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!