Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tüdő daganattal mik az esélyek?

Tüdő daganattal mik az esélyek?

Figyelt kérdés

egy barátom Anyukájának volt már pár éve daganata, azt eltávolították, most megint van pár új (mindkettőben). Még nem tudni, hogy jó, vagy rossz indulatú, és az is jövő hétre derül ki, hogy műthető-e. Ha jóindulatú, akkor mit fognak csinálni vele, mindkét esetben műtenek elvileg, nem? Illetve mi van akkor, ha ne adj' Isten azt mondják, nem műthető? akkor caak kemo, vagy akkor nem is csinálnak semmit?

Nem ismerem személyesen az illetőt, de aggódom értük... Bízom abban, hogy rendbejön, mint pár éve


2010. jún. 2. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kolleganőm férjét kb 10 éve műtötték tüdődaganattal, és hála istennek azóta teljesen meggyógyult. Semmi baja. Pedig rosszindulatú volt.

Ha műthető, akkor nagyon nagy esélye van a gyógyulásra.

2010. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Idő függő... mármint, hogy mikor ismerik fel. A tüdőrák az egyik legalattomosabb daganat - fajta, de ha időben felismerik, ez is gyógyítható. Minden jót kívánok így ismeretlenül is.
2010. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Mint mondtam, még nem tudni, hogy jó/rosszindulatú, de azt tudom, hogy azután ment orvoshoz, hogy egyszer vért köpött... Ez mit jelenthet? vaahol olvastam, hogy az már lőre haladott stádiumban fordul elő... ez minden esetben igaz?

ha jó indulatú, akkor hogyan zajlik a kezelés?

2010. jún. 2. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha időben észreveszik és azonnal megkezdik a kezelést, van esély a gyógyulásra. ha előrehaladottabb, sajnos nincs. ha nem műthető, akkor tulajdonképpen nem csinálnak semmit, esetleg kemoterápiát adnak meg erős fájdalomcsillapítókat. nagyapám 9 éve halt meg ebben a betegségben. ála sajnos előrehaladott volt, nem volt műthető, a halála meg a diagnózis közt pár hónap telt el. az utolsó heteiben oxigént kapott meg fájdalomcsillapítókat. ezért kell abbahagyni a dohányzást és rendszeresen eljárni tüdőszűrésre. remélem, meggyógyul az illető.
2010. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szervusz!

szeretném, ha megnéznéd ezt a linet.

[link]

a család régi barátjának, tényleg sokat segített. Az oldalon majd látni fgod magát a terméket, és ha rá mész a fórum részre akkor a referenciákkal, tapasztalatokkal is találkozni fogsz.

ráadásul 2 hétig 100%-os pénzvisszafizetési garancia van rá.

vezsteni valótok nincs, és szerintem egy próbát megér!!!

2010. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az hogy vérköpött nem túl jó jel. Ezért volt jó régen a kötelező tüdőszűrés, még ha morogtunk is amiatt hogy évente kötelezően kell menni. De legalább az ilyen dolgokat időben kiszürték.
2010. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mi lesz a sorsa sok tényező befolyásolja. Pl attól, hogy hol helyezkedik el a daganat (műteni csak akkor fogják, ha az egész kivehető és a megmaradó tüdőrészek elegendőek lennének a légzéshez), milyen sejttípusból áll (Pl. kissejtes típusút nem nagyon műtenek. Ilyenkor csak a kemoterápia lehetséges, ami gyógyulást nem eredményez, csak az életet tudja meghosszabbítani), adott-e áttéteket (ez is nagyban befolyásolja a túlélést), stb.

Sajnos abban az esetben, ha mindkét oldalon megjelenik a daganat, akkor általában már nem műthető.

Sajnos ennél a ráktípusnál szinte csak akkor van esély a túlélésre, ha a daganatot teljes egészében eltávolítják.

Sajnálom, hogy nem tudtam jobbakat írni, de a fentiek alapján számítani kell a legrosszabbra is. :(

2010. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
most, hogy megint vért köpött bementek a kórházba, és egy másik orvos azt mondta, hogy remélhetőleg nem is daganatokról van szó, hanem pontosan nem is tudom miről, de most per pillanat tüdőgyulladással kezelik, antibiotikumos kúrán van, szóval kiderül; ha gyulladásról van szó, visszahúzódik, és akkor minden rendben lesz. Nagyon remélem!
2010. jún. 4. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!