Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kénytelen Budapesten...

Miért kénytelen Budapesten félmillió ember szombat éjjeltől vasárnap reggelig a dobolást hallgatni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 09:00
1 2
 11/15 Alain Delon ***** válasza:
Nyugaton már elkezdték a koncertek/szórakozóhelyek hangerejének a korlátozását. Egyszer ide is elér.
2017. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Pistajóska válasza:
Ez nálunk is probléma,pedig falusi suttyó vagyok.Én néhány éve megkerestem a hely üzemeltetőjét,aki emberek megélhetéséről(alkalmazottak),fiatalok szórakozási,ismerkedési vágyáról hadovált csupán.Ha a környéken lakna a jegyző,akkor bizonyára betartanák a szabályokat.Mostanában kevesebb a diszkó,mert a jelen üzemeltető rájött,hogy több a pénz az idősebbeknél,ezért más zenéket kell "hallgatnunk"...Van rá egyébként törvény,de szerintem szinte senki sem tartja be.
2017. dec. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk este 10 után korlátozva van a decibel. Hogy pontosan mennyire nem tudom de nem hallszik ki a kocsmából.
2017. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Röcsögei Péter ***** válasza:
Én 17. kerületi vagyok, de itt is megy a dobolás. Nem szórakozóhelyekről jön, hanem autókból. Remegnek a ház ablakai, ha megáll a lámpánál a kocsisor. Technón, house-on, rave-en nőttem fel, de az mindig zavart, hogy más rám erőlteti a hangerejét, amikor én nem vagyok rá kíváncsi. EMP fegyver lesz a megoldás.
2017. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Kérdésedre az a leegyszerűsített válasz, hogy mára a tömegek egója az egekbe szállt, miközben az empátiájuk ezzel egy időben a béka feneke felé süllyedt.


"Azt csinálok, amit akarok és letojom a másikat, hogy mit szól ehhez !!!"


Sajnos számos egyéb területen is nap mint nap találkozunk ilyen és ehhez hasonló devianciákal.

Lásd szilveszteri csatazaj (mert mulatni és szórakozni is csak őrült zajban lehet sokak szerint), arrogáns közlekedési viselkedés, trágár közbeszéd, kontroll nélküli kutyatartási szokások és még sok más egyéb mind a többiek életét keseríti.


Mára teljesen elavulttá vált az "élni és élni hagyni" nézet, meg az az egyszerű alapszabály, hogy "ami neked rosszul esik, te se csináld másnak".

Ez "köszönhető" elsősorban a médiának, meg a generációk alatt kialakult tradicionális családi nevelés leépülésének.


Reménytelennek látszik a harc, de mégis azt gondolom, hogy nem szabad feladni.


Üdv!

2018. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!