Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 160/100 vérnyomás mennyire...

160/100 vérnyomás mennyire veszélyes? Lehet igy menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem mindig ennyi csak ritkàn.Tegnap ota ingadozik megint.Most épp jó dehàt sose lehet tudni.Gyogyszereim vannak. Szabad igy kimozdulni?Ekkora kiugras mennyire halàlos fiatal (középkorú) egészséges életmodú nőnél?
2017. dec. 14. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A halálostól messze van, menjél a melóba!
2017. dec. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen szedsz vérnyomáscsökkentőt, akkor inkább a melegfront vagy egy esetleges indulatosság az oka. Egyébként időnként menj el az orvoshoz (ne munkaidőben!). Lehet, hogy a gyógyszereidet kell cserélni, mert már nem hatásosak.
2017. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megnyugtató amit írtok, de én amiatt aggódom, mert ha felugrik a vérnyomásom, akkor furcsa tüneteket érzek:

szapora szívverés(olyan gyors, hogy nem birom megszámolni),remegés, gyengeség, hidegrázás, hideg végtagok, vagy épp kipirulás, melegérzet, elesettség, étvágytalanság, álmosság (ez lehet a frontintól is mert beszoktam venni ilyenkor felet, szóval lehet az bágyaszt).Szóval he ezek a vérnyomás miatti idegrendszeri tünetek, az nagy baj?Hívjam ilyenkor a mentőket? Van hogy egész éjjel ezzel szenvedek.Este rosszabb mindig meg hajnalban, nem tudom miért.Az lehet, hogy este jön ki a stressz?

2017. dec. 14. 20:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért magas, mert ilyenkor kisebb-nagyobb pánikrohamaid vannak. Ilyenkor gyorsan megnő a vérnyomás. Frontinnal csak pár évig lehet kihúzni.
2017. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hogy érted,hogy pàr évig lehet vele kihúzni?

Szedek nevotenst meg valasartant minden nap reggel este.jo ideje.azt hittem vérnyomascsőkkentők mellett màr nem lehet nagyobb kiugras.De csak van.Ritkàn veszek be frontint.Mindenki azt mondja pànik.na de csak havonta egyszer-ketszer?Màskor semmi bajom.

2017. dec. 14. 22:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként jellemző hogy éjszaka vagy hajnalba van a baj.3-kor rendszeresen felriadok és furàn érzem magam.Akkor magasabb a vérnyomasom is de nem ectrémen.160-köré csak mensikor megy.
2017. dec. 14. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért pár évig, mert a pánikrohamok úgy megszaporodnak és a szorongás annyira felerősödik, hogy antidepresszánshoz kell fordulni (vagy a nyugtatóadagot emelni a végtelenségig, utóbbi viszont nagyon rossz ötlet)
2017. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!