Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Háromnegyed év alatt lehet...

Háromnegyed év alatt lehet baja a vesémnek, alkohol miatt? Nagyon tartom a vizet. Tegnap tökre fel volt dagadva a lábam. Lehet a kevés alvás miatt is?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3/4 éve iszok, rendszeresen. Eléggé sok magánéleti bajom van...


Lehet 3/4 év alatt baja a vesémnek?


Rendszeresen sportolok (futok). Fontosnak tartom, hogy legyen sport az életemben. A piálást magánéleti okok miatt kezdtem (értsétek: nem vagyok h_llarészeg egy kocsmában este, hanem egyedül iszok, mert ilyenkor megfeledkezhetek kb. 2-4 órára a gondjaimról...) egy-két pohár bor, vagy 1 kisvodka + sör... attól függ...


K_rv__sok a családi nyűgöm, meg a sulis dolgok is, meg ehhez még magánélet (pasi...) tökre jó néha megfeledkezni róla.


Nem tudom, hogy csökkentsem ezt a stresszt. Fingom nincs, tényleg.


A lehető legfosabb, hogy kb. az utóbbi 1 hetem így nézett ki:

7 óra alvás

7,5 óra alvás

3,5 óra alvás

4 óra alvás

6 óra alvás

ma 3,5 óra alvás


Szedek macskagyökér kapszulát (alvást elősegítő gyógykészítmény) + minden este iszok macskagyökér teát hozzá, és citromfűteát meg más alvást elősegítő teakészítményt.

Ehhez néha altatót is szedek.


Tudom, ez nagyon sok. Mindig azt remélem, hogy tudok 7,5-8 órát aludni. Egy csomót olvasok arról, hogy kell nyugodtan pihenni (kevés villanyfény este, ne tv-zzünk - nem is tv-zek, 6 éve nem néztem tv-t - kevés kék fény, pl. nem kapcsolom be a laptopot este, kevés mesterséges fény, ideális hőfok a szobában stb. )


3/4 év rendszeres italozás (kb. kétnaponta) okozhat vesebajokat?

Nagyon tartottam a vizet.-... okozhatja kevés alvás is a vizeletvisszatartást?


Fel volt dagadva tökre a combom... az izmaim fájtak tegnap.

Edzeni edzettem. A futást fontosnak tartom.. valahogy levezeti a stresszt.

Légyszi, ne ítéljetek meg, hogy piálok. Pénzügyi gondom is épp elég. A vesém miatt aggódok, vagyis a szívem miatt..


Okozhat 3/4 év tartós (napi-kétnapi) szintű alkoholfogyasztás vizeletvisszatartást?


Mit tegyek?

Tegnap vizelethajtó teát is ittam + futás után pihentettem a lábaimat... ma reggelre kb. a felére csökkent a "combom térfogata". Vagyis értitek... tudom, mikor tart vizet a szervezetem... k__vára nagy volt a combom...


nyáron meg pl. folyton bedagadt a bokám meg a vádlim is. (gondolom akkor a hőség miatt,mert a hőség rátesz egy lapáttal.)


Help!

Mit tegyek?


23/l



2017. dec. 23. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:

23 évesen úgy teszel mint aki 50 éves és romokban az élete.

Ne játszd el a "jajmennyibajomvan" haldokló királylányt. Ömlik belőled a panasz, nevetséges. Más sokkal nagyobb gondokkal megküzd, te meg itt sajnáltatod magad. Totál életképtelen vagy.

Azért iszok mert család meg pasi....tehát pasifüggő vagy. Ezek azok a nők, akik képtelenek megállni a saját lábukon, egész életükben futnak az aktuális kan után, és ha nincs mellettük senki akkor sírnak a romjaik tetején és várják a megmentőt aki leéli helyettük az életüket. Így legalább lehet kit hibáztatni ha valami nem úgy megy.

Nagyon szánalmas amit csinálsz, pláne ez a piálás....gyógyszerezés.... Kinek kellesz így? Taszítasz minden embert. Szted kinek fog kelleni egy 23 éves hulladék kiscsaj? Senkinek.

Privát rinyálást nem olvasok.

35N

2017. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És a piálás megoldotta a problémáidat?
2017. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az alkohol önmagában nem okozhatja ennyi idő alatt, csak ha van vmi alapbetegség. Dokihoz kellene menni. A vizvisszatartas komoly betegség jele is lehet.
2017. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!