Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám helyrerázni az...

Hogyan tudnám helyrerázni az alvási ciklusom?

Figyelt kérdés

Egyetem miatt alakult így a helyzet. Ősszel keveset aludtam, aztán amint decemberben kevesebbet jártam suliba, tovább tudtam aludni, aztán az esti ébrenlétem is mindig odébbtolódott. Már ott tartok, hogy hajnali 6-7kor tudok elaludni, és délután 2ig alszom. Jó alvó vagyok, mondog is ejjeli bagoly típus voltam, de azért egy 1 órási elalvás jobb lenne. És nem tudok kikerülni ebből az ördögi körből, mert amint érzem, hogy nem tudok elaludni, hát mit csinál a 20 éves fejem: sorozatok, net, ha már úgysem alszom.

Amikor meg éjfél előtt elalszom, 3kor megébredek, és 6-ig, 8-ig nem tudok visszaaludni.

Ez még így "okés, míg vizsgaidőszakban itthon vagyok, de nagyon utálom már.

Esetleg gyógyszert kéne szednem? Mit javasoltok?



2017. dec. 25. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy jársz egyetemre ha 2-kor kelsz? Egyébként javaslom, hagyj ki mondjuk 1 hetet suliból (persze ez borzasztóan hangzik de ha így folytatod tanulni sem fogsz tuni) vagy itt vannak az ünnepek. Próbálj sok fizikai munkát végezni, amitől elfáradzs, és a tervezett lfekvési idő előtt ne nézz tv-t, ne egyél, mert ezek nehezítik. Tudod, ha csak fekszel, de nem alszol is pihensz, de te ezt az időt ahogy írod gépezel, sorozatozol, ami az agyadat ébren tartja, vagyis minden, csak nem pihenés. Szerintem első körben próbálj meg 11 körül lefekdüdni, sötétíts be a szobába, úgy könnyebben meg, és próbálj aludni. Hidd el, a szervezetednek már szüksége van rá, menni fog..Ha ez sikerül, nem is fogsz sokáig aludni, 7-8 körül fent leszel. Persze ezt könnyű mondani. HA nagyon nem megy, esetleg fordulj orvoshoz (vagy alvásterapeutához) aki majd ennek megfelelően ír fel nyugtatót, altatót, de mindenesetre ha az alvás nem megy, az egész bioritmusod felborul és ez ki fog hatni még sok másra. Próbálkozz:)
2017. dec. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyetemre úgy jartam, hogy csak a gyakorlatokra jártam, és "mázlimra" mind délután volt :)

A sötét és csend megvan. Az ünnepek alatti tevékenységek eléggé fárasztóak, egyelőre tanulás miatt sem kell stresszelnem, sportolni is lesz időm eljárni, most hogy írtad a fizikai munkát, lehet, hogy a sport hiánya váltotta ezt ki, mert világéletemben sportoltam, még ha cska ligyegés is volt, de heti rendszeresség megvolt. Pat nap múlva városnévős kirandulásra megyek, remélem, az segíteni fog.

De köszönöm a tanácsokat! :)

2017. dec. 25. 23:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Sikerült? :)
2018. aug. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!