Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Általános közérzet

A kérdés

Magas vérnyomásosnak milyen fájdalomcsillapító ajánlott?

Nem állandóan magas a vérnyomásom, de vannak néha kiugrások, állandó vérnyomás csökkentőt szedek.Olvastam, hogy sok fájdalomcsillapító emelheti a vérnyomást.Ezt nyilván nem szeretném. Esetleg van olyan, aminek nincs ilyen mellékhatása? Ritkán fáj a fejem, de olyankor nagyon muszáj a fájdalomcsillapító, mert anélkül kibirhatatlan.Ami van itthon:Cataflam, Rubophen, Algopyrin.Algoflexet valamikor próbáltam, de úgy megszédültem tőle hogy ihaj, szóval az nem jó nekem.

2018. jan. 5. 16:17  Privát üzenet  

A válasz
A nem-szteroid gyulladáscsökkentők, mint pl a Cataflam, okozhat vérnyomás-emelkedést, illetve csökkenthetik a vérnyomáscsökkentők hatását. Rubophen, vagy Algopyrin jobb, nekem ezek nem okoznak gondot, én is vérnyomáscsökkentőt szedek és nagy ritkán kell fájdalomcsillapítót beszednem.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2018. jan. 5. 16:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi történne fájdalomcsillapító túladagolástól?
Állandó, kellemetlen vizelési inger napi ajánlott folyadékbevitel mellett?
A túl sok ülés okozta prosztatafájdalmakra milyen fájdalomcsillapító ajánlott?
Xilox fájdalomcsillapító meddig szedhető biztonságosan?
Novynette mellé vehetek be fájdalomcsillapító tablettát? Vagy nem ajánlott?
Kialvatlanságból származó fejfájás ellen milyen fájdalomcsillapító ajánlott?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Általános közérzet rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!