Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi számít hipertóniás krízisnek?

Mi számít hipertóniás krízisnek?

Figyelt kérdés

Az már krízis, ha néha, tehát ritkán, pl havonta 1-2 órára megugrik a vérnyomásom 160-180-ra? Vagy csak ha tartósabban ilyen magas?



Egyébként furcsa, mert az orvosnál mindig nagyon magas ha megméri, 180 körül van (mire hazaérek lemegy 120-ra).Olyankor nem érzek semmit.De itthon mikor felmegy, akkor rosszul vagyok, pánikroham szerű érzések, nagyon szapora szívverés, remegés, hideg-meleg hullámok.Ezt érzem.Már 160-nál is, szóval furcsa...

Amúgy ezt az érzést maga a vérnyomás okozza vagy más lehet?


Szóval a lényeg. hogy ha 160-180-ra kiugrik, az már krízis?


2018. jan. 6. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

200-210/ akárhányas vérnyomás, vagy afölött már krízis, de a 180 még nem. Általában stressz miatt ennyire fel sem megy, inkább más váltja ki. Ha hipertoniás krízised lenne, te nem érnél haza, az fix.

Összeesnél ,legalábbis nem bírnál állni. Félre beszélnél, fejed erősen fájna, szédülnél. Fejed vörös lenne, mint a rák. Fennállna az agykárosodás és a többi szerv károsodásának veszélye, esetleges halál.

A pánikroham, fehér köpeny-szindróma okozhat olyat, amit te produkálsz, ami szintén nem a legjobb, de a krízis nem ez. Ebből nem is lesz az.

2018. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, ez némileg megnyugtató.Hát az a helyzet, hogy menstruáció idején megy fel így, akkor néha felugrik, főleg ha stressz ér, ilyenkor valami csillapíthatatlan szorongás jön néha rám, meg hát csak úgy anélkül is, egyszer csak érzem hogy "valami nem stimmel " és már fel is ment.Ilyenkor van egy.két éjszaka, ált. mensi 3.4. napon, amit nagyon nehezen vészelek át, mert rámjönnek ezek a rosszullétek, először melegem van, aztán hideg ráz, rohangálok pisilni 5 percenként, közben alig birok menni mert lábam úgy remeg meg gyenge, a szivem meg majd ki ugrik.Olyan szaporán hogy nem tudom megszámolni a pulzusom. Ilyenkor szoktam 160/100 az vagy magasabbat látni a mérőn .Beveszek egy vagy fél tensiomint meg maximum fél frontint, de ezek meg úgy kiütnek hogy bealszok.Aztán mire felkelek, kezdődik előről :( Már agyonra viszgáltak de semmi...

Most egyedül vagyok itthon pont egy ilyen gyanús napon, és rettegek, nehogy baj legyen reggelig.

Akkor nem vagyok életveszélyben?

2018. jan. 6. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy életveszélyben, de hosszú távon ez a vérnyomásemelkedés sem jó. Szerintem a problémád javarészt pszichés eredetű.
2018. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!