Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hipertóniás beteg kávézhat,...

Hipertóniás beteg kávézhat, állandó gyógyszerszedés mellett?

Figyelt kérdés

Napi 1 szem gyógyszer reggelente.

Mivel a gyógyszernek az célja, hogy lejjebb vigye a vérnyomást, lehet mellette kávét inni (napi 2), ami pedig emeli a vérnyomást?


2016. júl. 12. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
A kávé felviszi a vérnyomást, a gyógyszert pedig azért kapod, hogy levigye. Le kell szoknod a kávéról, különben meg fog ütni a guta!
2016. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb annyit írtál le, amit én a kérdésben is kiírtam.


Azóta utánanéztem, és nincs megtiltva a kávé, mivel nagyon minimális vérnyomásemelkedést eredményez.

2016. júl. 15. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
ez nékem sem világos,a magas vérnyomás egyik társ betegsége az érszűkület,viszont a kávé tágítja az ereket.ki érti ezt?
2016. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Több helyen is találtam infót, azt írják, olyan kevéssé növeli meg a vérnyomást, hogy ha kávé előtt mondjuk 120/80 volt, akkor kávé után lesz 126/84.

Nem pontos az érték, csak valahogy így szemléltették, hogy ez egy tévhit.


Majd ha visszamegyek az orvoshoz, megkérdezem, ő mit gondol erről.

2016. júl. 23. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 az orvos nem ért hozzá, csak azt mondja amit tanítottak neki,szerintem újabb kutatásokat kéne végezni.én állandóan mérem, volt hogy szedtem a gyógyszert,mértem 180 at,tegnapelött nem vettem be se a délutánit sem az estit, este 9 kor mértem 140 et.
2016. júl. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most én is így csináltam, mert ha reggel teljesen jót mértem, akkor minek vegyek be egy csökkentőt?


de nem káros ez?

mert az lenne a lényege, hogy minden nap kell szedni.


viszont munkahelyen nincs nálam a vérnyomásmérő, ott lehet már mást mérnék.

és vajon nem ártok vele magamnak, ha egyik nap reggel veszek be, másik nap egyáltalán nem veszek be, harmadnak délután veszek be?

2016. júl. 23. 19:28
 7/7 anonim válasza:
A magas vérnyomás nem magátol a kávétol van.Sok mindentől lehet. Ha minden nap rendesen szeded a gyógyszert, akkor nyugodtan megihatsz napi egy, két kávét.De lehetőleg ne tőbbet. Nekem is magas a vérnyomásom, napi fél gyógyszert szedek a leg gyengébb vől.
2016. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!