Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A kólának melyek azok az...

A kólának melyek azok az összetevői, amelyek csökkentik a hányást, hasmenést?

Figyelt kérdés
2018. jan. 8. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
nincs ilyen összetevője, sem ilyen hatása.
2018. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt nem kérdeztem, hogy van-e ilyen hatása, mert tapasztaltam, hogy van.

Biztos van, akinek nem segít, van, akinek igen, ahogy ez bármi másra igaz.

2018. jan. 8. 23:46
 3/9 anonim ***** válasza:
A hányás-hasmenés egy idő után magától is alábbhagy általában (a szervezet eltávolította azt, amit akart), függetlenül attól, hogy iszol-e kólát vagy sem.
2018. jan. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tényleg jó a kóla hányás, hasmenés ellen, utazóknak is mindig azt javasolják. A Coca-Cola növényi összetevőkből is áll, eredetileg gyógyitalként forgalmazták, azóta persze nyilván egyszerűbb és szintetikusabb az összetétele, de ki tudja, mi maradt benne, aminek ilyen hatása van?
2018. jan. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
nem hányásra és hasmenésre jó a kóla hanem gyomorfájásra
2018. jan. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább gyomorfájásra és azért mert a bubik fellazítják a gyomortartalmat, segítenek böfögni stb.
2018. jan. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont az a lényeg, hogy ne legyen buborékos, mert az a hányós gyomornak nem túl jó...

Én is tapasztaltam már, hogy tényleg használ, és nem úgy, hogy "egy idő után amúgy is alábbhagy". Amíg nem ittam colát, mindig hánytam, amikor felkeltem vagy 6-7 alkalommal, egész délután. Aztán mintha elvágták volna, véletlen lenne?

Több orvos is ajánlja, nem véletlenül.

2018. jan. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát kinek mi jó ezek szerint mert nekem meg fáj tőle a hasam és sokszor megy is
2018. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hányásra valóban jó, szénsavmentesen (amennyire csak ki lehet belőle keverni). Annyira jó, hogy még kisgyerekeknek is ajánlják. Nálunk az ovis hányós-hasmenős betegségek során pl mindig elszürcsölget 1-1 kis üveg kólát, és lényegében a kezdeti időszakban az az egyetlen, ami bennemarad.
2018. jan. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!